Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuning mildton 80 - potrzebne informacje

ziom620 08 Mar 2009 11:02 2217 8
    ziom620
    Level 10  
    Witam to dopiero mój drugi post więc proszę o wyrozumiałość.
    Temat dotyczy tuningu kolumn Mildton 80. Szukałem czegoś na ten temat ale niestety nie udało mi się nic znaleźć. Proszę o pomoc co mogę zrobić aby lepiej grały???
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co Ci kolego w tych kolumnach nie pasuje? Przecież mildtony grają chyba najlepiej z kolumn tego rodzaju (Altus, alton, space)

Swoją drogą niech któryś z moderatorów przeniesie temat do nagłośnienia domowego.
    ziom620
    Level 10  
    ogółem kolumienki są spoko, z tym że ja lubię sobie pogrzebać, coś porobić przy swoim sprzęcie, chciałbym pogłębić trochę bass oraz zastanawiałem się nad wsadzeniem przetworników 80-watowych ale nie wiem czy będą grac dobrze przy tych pakach ze względu na to że w nich są 60-watowe... proszę o jakieś wskazówki oraz o tym co sądzisz w sprawie tej wymiany głośników oczywiście są po regeneracji.
    parish
    Dużo nie zmienisz. Mildtony posiadają swój charakter i to w nich jest piękne. Wszystkiego w tych kolumnach jest tyle ile trzeba. Żaden zakres częstotliwości nie jest podbity jak np. w altusach. Powinieneś to docenić. Jedyne co można zmienić to okablowanie w środku, kabelki przypominają telefoniczne... Oraz wstawić z dwie poprzeczki w celu usztywnienia obudowy. Z wytłumieniem można się też pobawić.
    ziom620
    Level 10  
    czyli kolega sadzi ze nie warto wsadzać 80watowych głośników?? bo te kolumienki maja czasem tez zagrać na mniejszych dyskotekach.... i nie wiem czy te 60 nie będą za słabe..
    parish
    Na twoim miejscu nie stawiałbym ich na dyskotekach... Żal by mi ich było.
    ziom620
    Level 10  
    Nie no spokojnie ja dbam o swój sprzęt nie będą katowane dostają mniej mocy niż mogą więc nic im się nie stanie.. mógł by mi ktoś napisać czy mogę wstawić zamiast tych 60 80?? czy będzie to grało jak należy czy będę musiał zmieni zwrotnice i czy ta buda się nadaje??
    parish
    Buda się nadaje. Możesz je wstawić, przecież nikt nie broni. ale po prostu nie wiem czy warto. Dźwięk będzie prawie ten sam a dodam, że GDN'a 25/60 będzie Ci łatwiej napędzić.
    ziom620
    Level 10  
    ok. Dzięki za odpowiedz chyba mnie przekonałeś a do tego 2 x tonsil gdn 25/80 mnie sporo wyniesie a skoro nic się praktycznie nie zmieni to nie ma to większego sensu...