Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznany alarm w corsie B i czujniki ruchu.

dawidus 08 Mar 2009 11:34 2245 4
  • #1 08 Mar 2009 11:34
    dawidus
    Poziom 20  

Witam,
    doszedłem już do tego że wiem do czego służy większość przewodów.

1. NIEBIESKI - podłączony do syreny (+)
    2. CZERWONY - (+)12V
    3. CZARNY - Masa (i masa diody)
    4. BIAŁY - Kierunkowskazy
    5. CIEMNOZIELONY - ??? Nie podłączony
    6. BIAŁY - Kierunkowskazy
    7. SZARY - Zamykanie drzwi
    8. BRĄZOWY - Otwieranie drzwi
    9. ŻÓŁTY - ??? Nie podłączony
    10. ZIELONY - Podłączony do kabla idącego do syreny... (jednak masa syreny jest podłączona do karoserii więc nie mam pewności.) Napięcie pomiędzy 1 a 9 nie sprawdziłem. Kabel Zielony jest obcięty i nie podłączony, leży obok syreny.
    11. FIOLETOWY - "czujnik" otwarcia drzwi... (taki bolec który jest naciskany podczas zamykania drzwi.
    12. CZERWONOCZARNY - (+) diody ok. 2.65V

Na dole pudełeczka wystaje czarny kabel. Czy to antena do pilota?

Prosiłbym o pomoc w podłączeniu czujników ruchu ponieważ są zamontowane ale nie wiem jak są podłączone. Nie mogę się dostać bo poplątane bardzo :(

Załączam fotkę złączki.
    Nieznany alarm w corsie B i czujniki ruchu.
    PS: Oba czujniki są połączone razem ze sobą.

0 4
  • #2 08 Mar 2009 12:03
    abab24
    Poziom 13  

czujniki ruchu mają swoją własną centralkę,połączoną z główną tylko plusem,minusem i przewodem sygnałowym.Czarna pętla przy centralce służy do wydłużania czasu centralnych zamków.Syrenka ma stałą masę a z centralki idzie plus w czasie alarmowania.

0
  • #3 08 Mar 2009 12:12
    dawidus
    Poziom 20  

Dzięki za odpowiedź.
    Czyli aby podłączyć czujniki ruchu potrzebne jest osobne pudełeczko?

0
  • #4 08 Mar 2009 12:30
    abab24
    Poziom 13  

tak,ponieważ jak sama nazwa wskazuje cujniki mikrofalowe potrzebują urządzenia które je wygeneruje i odpowiednio wzmocni aby centralka widziała ten sygnal.Jeżeli czujniki fizycnie są w samochodzie to napewno gdzieś jest centralka tylko może być odłączona bo np same się wzbudza.Przewody od czujników są czarne,okrągłe i trochę grubsze(ekranowane)zakończone dwu pinową wtyczką każdy.Nadajnik ma oznaczenie czerwone,odbiornik czarne.

0
  • #5 12 Mar 2009 23:45
    dewone
    Poziom 13  

kolorystyka i wyglad zgadza sie z altimem, stara anakonda?

1sprawdz czy po wlaczeniu alarmu na ciemno zielonym pojawia sie +, jesli tak jest to zasilanie czujnikow dodatkowych(np.ultradzwieki)
    2 po wlaczeniu alarmu i jego uzbrojeniu podaj mase na jasno zielony, jesli alarm sie wyzwoli bedzie to wejscie maski, bagaznika.

0