Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po dołożeniu pamięci 2x1GB DDR2 800MHz GOODRAM BSODy

08 Mar 2009 12:21 2112 13
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem pamięci 2x1GB DDR2 800MHz GOODRAM wcześniej posiadałem już 2x1GB takich samych pamięci i teraz gdy założę wszystkie 4x1GB to nie mogę uruchomić windowsa bo wywala ''blue screana'' albo jak się już uruchomi to wywala ''blue screana'' po chwili.

Gdy wyjmę jedną kość to system pracuje normalnie na 3GB.
    Dodam że wszystkie pamięci są identyczne i już je testowałem przy użyciu narzędzia systemowego znajdującego się w Viście programu memtest86, WMD i nie wywaliło żadnego błędu.
    Myślałem że to wina BIOSU, ale po zaktualizowaniu go do nowszej wersji to samo.

Moja konfiguracja sprzętowa:

Cytat:
    -procesor: Intel pentium dual core E5200
    -płyta główna: GIGABYTE GA-P35-DS3L - obsługuje max 8GB pamięci operacyjnej
    -karta graficzna: GeForce 8500GT
    -HDD: SAMSUNG 320GB HD322IJ
    -pamięci: 4x1GB DDR2 PC2 - 6400 CL5 DIMM GOODRAM
    -zasilacz: TRACER 4Life 450 HellFire 450W
    -system operacyjny: windows Vista Ultimate x64

Nie zamieszczam zdjęcia tego błędu ekranu stop ponieważ za każdym razem błąd jest inny
  • Poziom 43  
    Próbowałeś aktualizować BIOS?
  • Poziom 9  
    Oczywiście tak zaktualizowałem bios do najnowszej wersji.
  • Poziom 36  
    Uruchom instalkę systemu i zapoczątkuj proces instalacji na innej partycji. Jeśli będzie wywalać błędy kopiowania plików, to masz pewność , że pamiątki nie pracują jak trzeba. Wtedy albo uda się rozwiązać problem, albo nie. Daj znać. Pozdrówki
  • Poziom 9  
    Systemu nie da się zainstalować na 4 kościach próbowałem już wywala błąd tak w połowie, nawet wersji live CD UBUNTU nie da się uruchomić na 4GB
    Kolega napisał coś takiego:
    nie wiem czy ta płyta ma możliwość ustawień zaawansowanych, ale taki podstawowy parametr powinno sie dać zmienić odnajdź w biosie:
    NB Voltage – zwiększaj co 01 Volt
    SB Voltage - tak samo zwiekszaj, ale tutaj ostrożnie
    ustaw na sztywno timingi 5 5 5 18 TRFC 70 PL 10

Każdy producent trochę inaczej opisuje opcje w biosie
    CAS Latency (CL) 5T
    RAS To CAS Delay (tRCD) 5T
    RAS Precharge (tRP) 5T
    RAS Active Time (tRAS) 18T
    Row Refresh Cycle Time (tRFC) 70T
    Command Rate (CR) 2T

Lecz to nic nie daje ma ktoś jakieś pomysły?
    Pewnie muszę zanieść komputer do serwisu bo widzę, że nikt mi nie umie pomóc.
  • Poziom 43  
    Sprawdzałeś czy jak zamontujesz tylko te dwie nowe pamięci to komputer pracuje stabilnie ?
  • Poziom 9  
    Jak założę 2x1GB wtedy jak najbardziej stabilnie tylko, że nie wiem, które to są te nowe bo są identyczne i mi się pomieszały.
  • Poziom 43  
    Przetestuj więc każdy z modułów w programie Memtest, testuj osobno. W ten sposób wyeliminujesz uszkodzenie któregoś z posiadanych modułów.
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy przypadkiem ta płyta tak jak i na chipsecie P31, nie lubi niektórych konfiguracji pamięci. Te Goodramy są 2 stronne tak?
  • Poziom 11  
    Witam,
    Nie jestem na 100% pewien czy pomoże to w tym przypadku, ale miałem podobnie podczas instalacji Visty i pomogła mi ta poprawka:
    Link.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy są one dwustronne, ale bylem dzisiaj w serwisie koleś też się zdziwił, że nie chodzą wszystkie.
    Kazał mi przetestować czy działają w dualu i przetestowałem każdą z każdą i chodzą w dual channel stabilnie lecz gdy włożę 4 to komputera nie uruchomię.
    Jutro wymieniam te 4x1GB na 2x2GB KINGSTONA widocznie ta płyta tak ma
  • Poziom 23  
    Witam.

P35 ma to samo co P31, jeśli wkładamy 4 kości pamięci, to muszą być one jednostronne (jest tabelka w instrukcji). Chipset nie obsługuje po prostu więcej niż 2 dwustronnych kości pamięci w dualu (a dokładniej 2 dwustronnych kości w gniazdach położnych obok siebie).

Proponuję sprawdzić czy po włożeniu 2 pamięci w gniazda obok siebie (DDRII1 i DDRII2 albo DDRII3 i DDRII4) pojawi się ten sam problem. Jeśli tak, to warto spytać czy są dostępne 2GB kości jednostronne (w przeciwnym wypadku pojawi się ten sam problem przy rozszerzeniu do 8GB)
  • Poziom 9  
    Byłem dzisiaj w serwisie gdzie kupiłem te pamięci i koleś wymienił mi je na 2x2GB Kingstona teraz jest wszystko ok...