Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 8310 Przeróbka Trick

maciekkm3 08 Mar 2009 12:44 761 5
  • #1 08 Mar 2009 12:44
    maciekkm3
    Poziom 9  

Witam mam problem z telefonem a raczej z jego przeóbką.telefon nokia 8310 chcial bym zrobic gdy sie dzwoni zasiweca sie lampka jak sie rozłoncze gasnie czyli chciałem zrobic pod silniczek zeby zamykało obwód jak telefon dzwoni i lampa sie swieci ale niezamyka obwodu

mam zasilacz podpinam jeden kabel prosto do diody a drugi pod jeden wtyk silniczka a drugi pod drugie wejdze silniczka ale mi niezamyka obwodu tylkod dzwoni moze ktos ma jakeis pomysły.wiem ze troche dziwnie to napisałem ale to moj pierwzy post dziekuje.

jak cos moge zrobic zdjęcia

0 5
  • #2 08 Mar 2009 13:11
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Ja bym zastosował najprostszy na świecie klucz tranzystorowy, który byłby sterowany sygnałem z wibry.

0
  • #3 08 Mar 2009 13:49
    maciekkm3
    Poziom 9  

A mógł bys mi podac np go na allegro jak wyglada i gdzie go kupic

0
  • #4 08 Mar 2009 14:01
    wiśniowy18
    Poziom 33  

w sklepie elektronicznym, a elektronik to w swoim magazynku bez problemu znajdzie tranzystor NPN najlepiej żeby był SMD będzie łatwiej to upakować w obudowie. Poczytaj sobie jakieś podstawy działania tranzystora, wtedy zrozumiesz jak go trzeba spolaryzować aby działał jako klucz. Włożysz w to trochę wysiłku ale coś tam w głowie ci zostanie przynajmniej dlatego celowo nie podaje ci gotowego schematu. Oczywiście z tym kluczem tranzystorowym to jest jedno z wielu rozwiazań, w takiej prostej sprawie to ile głów tyle rozwiązań można wymyślić.

0
  • #5 08 Mar 2009 14:50
    maciekkm3
    Poziom 9  

Dzieki Za Odopowiedz.

0
  • #6 08 Mar 2009 15:14
    eslodowy
    Poziom 31  

hehe porady jak zamknąć obwód za pomocą telefonu, kilka tematów już na ten temat było, ciekawe... Miejmy nadzieję, że wykorzystasz to do tego o czym mówisz...

0