Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System Windows98 na komputerze Compaq Evo D510.

08 Mar 2009 13:35 1401 9
  • Poziom 27  
    Może uda się komuś podpowiedzieć mi jakiś pomysł aby odpalić Windows98 na komputerze Compaq Evo D510. Komputer jest sprawny, z resztą chodzi na nim bez najmniejszych kłopotów WindowsXP, jednak z pewnych powodów muszę wrócić do Windows98 i oto po instlacji która przebiegła poprawnie taki oto bład pojawia się ku mojej rozpaczy
    "Podczas inicjalizacji urządzenia NDIS Błąd ochrony windows"
    W trybie awaryjnym za pomocą msconfig wyłączyłem już w zasadzie wszystko co można bylo wyłączyć w config.ini, win.ini , ect...
    Po w.w. komunikacie komputer wisi w najlepsze, udaje mu się jakoś odpalić w trybie awaryjnym jednak ten tryb nie jest tym czego oczekuje. Jak temu zaradzić ?
    To co zdążyłem podejżeć przy pracy potwierdzaniu uruchamiania to vmose zaczyna wariować :) Aha podejżałem także że w trybie awaryjnym z obsługą sieci też się wysypuje w odróżnieniu od trybu awaryjnego gdzie uruchamia się poprawnie.
  • Poziom 34  
    Komunikat o NDIS dotyczy problemów z kartą sieciową. Zacznij od instalacji sterowników do płyty głównej (chipset, muzyka, sieć).

To co przedmówca napisał też może powodować problem.
  • Poziom 27  
    OK, spróbuję tylko czy dadzą się sterowniki zainstalowac w trybie awaryjnym ?
  • Poziom 43  
    A może jednak zacznij od pliku wskazanego przez Microsoft? - Nie to żebym się specjalnie upierał, ale nie zdziwiłoby mnie zbytnio gdyby to jednak było rozwiązanie.

PS.
    BTW - Ile pamięci jest na pokładzie?
  • Poziom 27  
    właśnie ciągnę z compaq-a Microsoft jakoś nie dażę szacunkiem. Pamięci jest 2GB ale z nieznanych powodów widzi tylko 1GB.
    Kłopot jest tym większy że nie mam połączenia z internetem i muszę się posiłkować iinym komputerem oraz ew. przenoszeniem na cd-rom, diabli wiedzą czy się będzie chciało odczytywać.
  • Poziom 43  
    No i ... blada - musisz albo użyć instalki ze zintegrowanym nieoficjalnym SP ( powinien być do wygooglania bez większego trudu), albo na czas instalacji zmniejszyć ilość pamięci ,1GB, a potem tego SP dograć i dopiero pamięć dołożyć.

Poza wszystkim innym to też była ułomność w98 - choć i znak czasu w stosunku do obecnych sprzętów - że przy 1GB system sie miał prawo wykładać (i w 99% wypadków wykładał).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    wywalę jedną kość i zobaczę co będzie.
    Niestetynie ma to wpływu na działanie 1GB czy 2 GB jest mu wszystko jedno. Przy okazji pyanie z innej beczki, ten ch. model cały czas żąda konfiguracji ustawień w postaci potwierdzania klawiszem F1. Jest to o tyle irytujące że należy ciągle przy starcie wciskać ten klawisz. Mam drugi taki model i obywa się bez tej komunikacji ?

Dodano po 58 [minuty]:

Poszło :) pojawiły się inne kłopoty ale się nie wiesz, PZDR i dzięki