Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1.9TDI spaliny śmierdzą olejem.

08 Mar 2009 14:13 4454 6
  • Poziom 24  
    Sharan 1.9TDI 98rok 110PS.
    W spalinach czuć spalony olej. Nie zauważyłem kopcenia na niebiesko i oleju też nie ubywa z silnika. O co tu może chodzić?.
  • Metal Work Pneumatic

• Poziom 27  
    Może czas zmienić stacje CPN
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 24  
    Raczej nie... autko sprowadzone i od początku go czuć :? Już pół roku.
    A powiedzcie czy z tubiny może się przedostawać olej do komory spalania?.
  • Poziom 13  
    ale jezeli nie bierze oleju z silnika to jak z turbiny ?? hmm moze jednak jak kolega NIUNIU36 wspomniał czas zmienic stacje :) bo bez ubytku oleju w silniku nic innego mi nie przychdzi do głowy
  • Poziom 24  
    Bynajmniej nie zauważyłem spadku na bagnecie. Jak wymieniłem olej gdy go kupiłem (w sierpniu) tak zrobiłem już nim 5000km i stan mniej więcej się utrzymuje.. nie trzeba dolewać.
    A pytam o tą turbinę bo raczej jest w kiepskim stanie gdyż auto trochę mułowate i po wyżej 2200 obrotów turbina przestaje gwizdać.
    PS. Kupiłem go z tą świadomością, że będę musiał ją wymienić.
  • Poziom 11  
    podjedź na komputer może on coś zagada może brak jest podciśnienia albo któryś z elektrozaworów sterujących pracą turbiny źle działa i dlatego turbo nie działa poprawnie a ze smrodem to koledzy mają rację olej znajduje sie najprawdopodobniej w paliwie
    z turbinami jest zawsze tak że jak kończą swój żywot to plują olejem do układu wydechowego bezpośrednio