Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt grający do domu za 1500 zł

08 Mar 2009 16:55 6224 19
  • Poziom 11  
    Witam,

Temat wałkowany już wielokrotnie, jednak proszę również o poradę. Zamierzam kupić jakiś sprzęt grający do domu (pokój 4 x 4m, a muzyka której słucham przeróżna - chyba wszystko oprócz disco, techno i rap) i chciałbym przeznaczyć na niego ok. 1500zł. Proszę o radę, co w takim układzie polecacie kupić. Czytałem wiele opinii n.t. firmy Denon, że mają dobry sprzęt, jednakże pytanie, czy kupować nowy czy używany i co konkretnie. Przeglądałem amplitunery tej firmy ale jest ich dosyć sporo, a co w związku z tym trudniejszy wybór.
    Zamierzam kupić amplituner, CD i jakieś kolumny. Wdzięczny będę za porady. Zerknąłem również na allegro i jak zawsze sporo sprzętu jest również tam (np. http://allegro.pl/item575677633_kenwood_kr_a5040_amplituner_stereo_bez_ceny_mini.html) co sądzicie o takim amplitunerze, czy warto kupować używany sprzęt, czy lepiej jednak nowy?
    Dziękuję i pozdrawiam,
  • Użytkownik obserwowany
    Ze sprzętami domowymi jest różnie ale nie wiem ile byś chciał głośników podłączyć . a nie lepiej ci będzie kupić dvd i amplituner bo cd audio już praktycznie wyszły z mody:) a co do amplitunera to nawet ładny jest.
  • Poziom 11  
    Może faktycznie lepiej DVD. Myślałem o 2 głośnikach, bo nie mam za dużo miejsca na to. Masz może jakieś propozycje co do DVD i głośników?
  • Poziom 28  
    "Ze sprzętami domowymi jest różnie" :D hehe dobrze powiedziane jak na to wpadles? Kolego luskon z mody to moga wyjsc kapelusze a nie odtwarzacze CD. One sa dla tych ktorym zalezy na jakosci dzwieku. Co do amplitunera to przede wszystkim ma grac a nie ladnie wygladac chociaz to tez sie liczy.

Ja bym proponowal kolumny tonsil maestro II 180 (1200zl nowe) a do tego uzywany wzmacniacz Yamahy i na pewno nie pozalujesz, jednak musialbys dolozyc do kabli i CD (ewentualnie na poczatek DVD za 100zl)
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedzi.

Poszperam trochę na allegro, może trafi się coś fajnego.

Pozdrawiam,
  • Poziom 28  
    od voicekraft trzymaj sie z dala.
  • Poziom 29  
    luskon Voice kraft?? wiesz co takie beznadziejne rady zachowaj dla siebie o tym sprzęcie jak o również innym tego typu badziewiu na tym forum zostało dużo powiedziane. Ja powiem tylko tak głuchoniemi lepiej by wybrali i bądz pewni,że nawet oni by nie chcieli voice krafta zwykły szajs.I popieram Duesa dobry cd nigdy nie wyjdzie z mody chyba że dla kogoś nie liczy się jakość dzwięku i jeżeli dobra jakość dzwięku wyszła z mody i wolisz żeby ci grało nie ładnie to tak:).A co do wyboru dużo lepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz a nie amplituner.Jeżeli zależy ci na jakości dzwięku amplituner się niezbyt nadaje.Amplituner za dużo większe piniądze ma często wielki problem dorównać wzmacnaiczowi średneij klasy.Czyli dobry wzmacnaicz i Cd:) i jakieś porządne kolumienki a do tego pokoju wystarczą nieduże monitorki i zagra to naprawdę przyzwoicie pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dzięki za zaangażowanie. Chyba faktycznie zdecyduję się na CD zamiast DVD. Co do wzmacniacza, to jest tylko taka sprawa, że słucham dużo radia i na tym też by mi zależało, a tu mam obydwa.
    Z drugiej strony, jaki sprzęt lepiej kupić nowy, czy używany (oczywiście sprawa jasna, jednak czy za taką kwotę kupi się dobry sprzęt nowy, czy lepiej w takim układzie coś tańszego używanego)?
  • Użytkownik obserwowany
    No może kolega miał racje co do wzmacniacz ale możesz kupić wzmacniacz i tuner najlepiej z rds a po za tym kolumny podłogowe są dobre może nie tej firmy bo ja mam kolumny podłogowe firmy cat club 50 50i niejeden kolega mi zazdrości ich i chcieli kupić nawet odemnie .Posiadam 7 odtwarzaczy audio i różnicy w dżwięku nie słyszę a po za tym też można kolektora użyć jak ktoś chce udoskonalić dżwięk:) Ale często też osób słucha nagranych płyt a nie orginalnych ze sklepu i też zależy jak ktoś je nagrał i jakim programem
  • Moderator
    luskon napisał:
    Posiadam 7 odtwarzaczy audio i różnicy w dżwięku nie słyszę

Uwierz, że na dobrych kolumnach usłyszałbyś z pewnością.
  • Użytkownik obserwowany
    Będę musiał jeszcze raz przetestować a kolumny mam dobre club 50 50 3wege bassreflexbox firmy cat i 2 inne kolumny średnie:)

a co do zakupu sprzętu kup wzmacniacz kolektor odtwarzacz cd audio tuner z rds i myślę że do 1200 powinieneś się zmieścić albo do 1000
    i jakieś kolumny No a jeśli jesteś miłośnikiem dobrej muzy to będziesz musiał do płacić więcej kasy jak jesteś bogaty A najlepiej jedż za granice i tam masz tańsze sprzęty audio. I po za tym większość ludzi myśli że dużo ludzi śpi na kasie i dają ci do wyboru drogie sprzęty.
  • Poziom 11  
    Widzę, że muszę poszperać porządnie na allegro bo nowego sprzętu za tyle to chyba nie kupię?
  • Poziom 28  
    Na allegro mozesz kupic używany wzmacniacz i tuner bo to lepiej zagra jak amplituner a jesli chcesz nowe kolumny to nie z allegro bo tam drogo!
  • Poziom 29  
    Po pierwsze to nie kolektor tylko korektor po drugie to od kiedy kolumny firmy Cat są dobrymi kolumnami a koledzy może chcą je dlatego od ciebie odkupić bo mają takie pojęcie o sprzęcie audio jak i ty.Możesz mieć nawet 10 odtwarzczy co z tego??.Może żaden z nich nie jest nic wart i nie prezentuje chciaz przyzwoitego poziomu dzwięku.Chyba mieć lepiej 1 a porządny ale i tak wątpie żębyś na tych kolumnach usłyszał dużą różnice.
  • Poziom 33  
    Co do kolumn Cat- jeżeli uważasz, że fajnie grają, to po prostu nie słyszałeś nic lepszego.
    Piszesz, że masz kilka odtwarzaczy CD- po co? Sprzedaj je i kup jeden dobry+ fajny zestaw kabli (ale tutaj bez przesady, takie za 30zł starczą).

Wracając do tematu- czy w grę wchodzi DIY i samodzielne zrobienie kolumn wg. projektu np. z sieci?
    Za 1000zł (zakładam, że 500zł pójdzie na amplituner/wzmacniacz/odtwarzacz/cośtam) można zrobić już naprawdę bardzo fajny zestaw stereo...
  • Poziom 29  
    A więć chciałbym ci wytłumaczyć moją opinie posiadam komis audio We Włocławku pare userów z elektody miało okazję kupować odemnie sprzęt ale w temacie.Słuchałem bardzo wielu wzmacniaczy i kolumn ponieważ można powiedzieć,że to moja praca.Co do kolumn Cat to firma jest smieszna jak dla mnie nie zasłyguje na uwage duzo jest na elce o niej powiedziane.Chciałbym dodać jeszcze że słuchałem juz wiele kolumn firmy cat bo miałem ich pare w komisie i dla mnie to poprostu niksobudżetowa produkcja niczym nie odbiegająca od takich firm jak alphard czy jakieś tam chinole:).A jeżeli chcesz o zapraszam do Włocławka na odsłuch moich kolumienek.
  • Poziom 11  
    Widzę, że rozpętałem poważną dyskusję na temat sprzętu. To jak w końcu z tym sprzętem, co polecacie za taką kwotę? Z tego co widzę na allegro to dosyć sporo używanych amplitunerów jest w atrakcyjnej cenie. W takim układzie nie wiem czy warto jest kupować nowy za 3 x większą cenę? Co do głośników i CD to może faktycznie postawić na nowe?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Nie mam jeszcze stronki ale nie jest to firma tylko komis miesci sie w Jacobie na Placu Wolności we Włocławku a stronka może niedługo będzie.