Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz LG DP271 - Impedancja wyjścia sluchawkowego

08 Mar 2009 18:26 1636 7
  • Poziom 9  
    Witam, mógłby mi ktoś pomoc i powiedzieć jaka jest impedancja wyjścia słuchawkowego (jeśli tak to się nazywa) w odtwarzaczu DVD LG DP271. Mam w foteliku samochodowym dla dziecka głośniki na 32 Ohmy i po podłączeniu pod wyjście słuchawkowe w DVD słychać baaardzo niewiele, ktoś mi powiedział ze to przez to ze wyjście w DVD ma "mniej Ohmów".
    Co należy zrobić aby głośniczki 32 Ohmy współpracowały należycie z tym DVD?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Do tego jest potrzebny wzmacniacz. chyba!
  • Specjalista techniki DVD
    Aszloch napisał:
    Do tego jest potrzebny wzmacniacz. chyba!

Na pewno nie. Dopatruję sie tutaj uszkodzenia.
  • Poziom 9  
    uszkodzenia glosnikow w foteliku czy uszkodzenia DVD? Fotelik jest nowy, DVD rowniez ;)
    Pozdrawiam.
  • Specjalista techniki DVD
    A podlączałeś inne słuchawki do odtwarzacza? 32ohm jest prawidłową impedancją dla słuchawek.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    MORTEM napisał:
    A podlączałeś inne słuchawki do odtwarzacza? 32ohm jest prawidłową impedancją dla słuchawek.

Dla słuchawek tak . Nie dla głośników. Wyjście słuchawkowe ma moc ok 100mW. Dla głośników potrzeba przynajmniej 1W. Nie ma czegoś takiego jak rezystancja wyjścia słuchawkowego . Jest tylko minimalne obciążenie i moc. jeśli chcesz podłączyć głośniki musisz mieć zestaw aktywny.
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Juz widziałem głośniczki z wkładkami słuchawkowymi w małych obudowach, które były dedykowane włąsnie do takich celów. Stąd moje zapytanie czy na słuchawkach jest tak samo.
  • Poziom 9  
    Po podlaczeniu głośników w foteliku do np. mp3 jest to samo, dopiero po podlaczeniu przez maly wzmacniacz od glosników komputerowych gra i buczy jak nalezy, wychodzi na to ze potrzebny bylby mi wzmacniacz, ale chyba go sobie daruje bo to za duzo roboty z podlaczeniem, dokupie po prostu zwykle sluchawki na uszy do tego DVD i zapomne o glosniczkach w foteliku.
    Bardzo dzieki za pomoc :)