Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Terrano 2.7TD - dziwny zgrzyt. (rozrusznik)

08 Mar 2009 19:03 2150 3
  • Poziom 9  
    Witam szanowne grono forowiczów.

Mam problem ze swoim samochodem objawiający się krótkim chrobotaniem/zgrzytem pochodzenia najprawdopodobniej rozrusznikowego.

Zgrzyt ten występuje po odpaleniu silnika, (które udaje się z trudem, bo nie zawsze zaskakuje automat w rozruszniku) najczęściej podczas jazdy po nierównościach. W pewnym momencie, po podskoku auta na nierówności coś zaczyna chrobotać, tak jakby coś się chciało zazębić.

I tu się pojawia moje pytanie. Czy te dźwięki mogą pochodzić od rozrusznika?

Pytam, bo jest to bardzo niepokojący dźwięk.

PS. Czy jest taka możliwość, że mechanizm sprzęgania wrzuca zębatkę rozrusznika na wieniec koła zamachowego, ale nie jest w stanie jej wyrzucić z powrotem, a podskoczenie auta powoduje powolny powrót zębatki do rozrusznika (zgrzyt)?
    Już łapię się wszystkich teorii, z racji braku pogody i garażu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Nikt nie wpadł na jakiś pomysł?

Może dodam, że z czasem objawy zaczęły się nasilać.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    slayer17 napisał:

Zgrzyt ten występuje po odpaleniu silnika, (które udaje się z trudem, bo nie zawsze zaskakuje automat w rozruszniku) najczęściej podczas jazdy po nierównościach. W pewnym momencie, po podskoku auta na nierówności coś zaczyna chrobotać, tak jakby coś się chciało zazębić.

ji braku pogody i garażu.

jak by nie patrzeć trzeba sprawdzić poszczególne aspekty
    czy rozrusznik nie jest poluzowany
    w jakim stanie jest wieniec (koło zamachowe) jak się robią takie herezje mogło go pokaleczyć
    sprawdzić styki w automacie szczotki w rozruszniku (który nie zawsze zaskakuje ewentualnie automat lub kostka spadki napięcia można zastosować przekaźnik)
    widełki tulejki
    to na początek taki mały przegląd :) powodzenia
  • Poziom 9  
    Narazie czekam na pogodę, bo mi się zapowiada leżenie na silniku (dostęp masakryczny) :D

Podejrzewam, że będzie na bank do wymiany automat, bendiks też jest jednym z podejrzanych.

Wszystko się okaże, jak wytargam drania.