Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini pompa ciepła - jak zrobić?

kamsz-o 02 Kwi 2009 15:44 40527 36
    Rzuuf
    Poziom 43  
    elektryk2000 !
    Noooo, OK, trochę przesadziłem. Ale żeby pobierać ciepło ze studni - musisz tę wodę pompować do wymiennika, sama nie pójdzie "do góry", bo wsadzenie wymiennika do studni raczej nie wchodzi w grę.
    Powiedzmy, że nie 1kW (pesymizm), tylko 500W (tyle podaje literatura) na pompę cieplną przy transporcie 2kW.
    A ile w/g Ciebie?
    Zwłaszcza, że dysponujesz źródłem ciepła o niezbyt "atrakcyjnej" temperaturze?

To i tak nie zmienia faktu, ze woda w studni ma jednak tego ciepła dość ograniczony zasób. Jeżeli by nawet w tej studni ulegało wymianie 1000 litrów wody na dobę, to i tak jest to 1/5 z 29 kilowatogodzin, czyli niecałe 6kWh. Wystarczy na grzanie mocą 2kW przez 3 godziny.
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  
    Cytat:
    Z reguły tak, ale czasem miewasz małe wpadki

Przygarniał kocioł garnkowi :D
    Ojj bo znajdę Twoje! :D
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Zapomnieliście dodać , że wodę ze studni do wymiennika też coś musi pompować , czyli trzeba dodać jeszcze min. 500W dla pompy ( zależy jaka głęboka jest studnia ). Do tego agregat 500W i razem jest 1KW , czyli tyle co farelka na pół gwizdka .
    Wniosek , do małych pomieszczeń nie opłaca się budować pompy cieplnej , chyba że się ma w pobliżu gorące źródła .
    kamsz-o
    Poziom 13  
    Widzę, żę temat sie bardzo "pogłębił" mam pytanko z czego się skałda pompa ciepła ale tak dokładnie w punktach ...
    kamsz-o
    Poziom 13  
    Dziękuje wszystkim serdecznie. Okało się że nie warto budować "pompe ciepła" ze studni bo nie bedzie dobre
    Pozdrawiam Kamil