Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-510 blady mało widoczny wydruk

08 Mar 2009 23:18 3457 6
  • Poziom 21  
    Witam, problem z w/w drukarką objawia się kiepską jakością druku. Widok na zdjęciach
    Tonery oryginalne
    Wymieniłem rolkę transferową na nową - bo ją podejrzewałem
    Wszystkie styki wyczyszczone,
    transfer unit rozebrałem i wyczyściłem

Wydruk jest prawidłowo nanoszony na Drum Unit a z niego też bez problemu na Transfer Unit. Podczas zacicia kartki przed fuserem wyciągając transfer unit fragment wydruku się odbija na kartce.
    Rolka transferowa jakoś dziwnie robi się cała żółta.
    Wszystko na zdjęciach

• Poziom 21  
    sprawdź płytę czy nie ma gdzieś zwarcia lub ubytku napięcia poprzez zasypanie tonerem lub zimny lut miałem tak w samsungu i za małe napięcie szło na rolkę transferową.
  • Poziom 15  
    Mam na stole identyczny przypadek. Usterka wystąpiła nieoczekiwanie i dzień wcześniej nie było zastrzeżeń do jakości wydruku. Drukarka na oryginalnych materiałach (wymieniano już tonery) i o przebiegu, którego nie za bardzo rozumie (załącznik)- osobno liczy obrazki, a osobno strony?
    Toner na pasie transferowym OK, ale na papier przenosi się tylko jego część. Pojemnik na zużyty toner był zapełniony (wymieniłem), poczyściłem styki i odłączyłem w celu przetestowania warystor w module rolki transferowej. Niestety poprawy brak. Jakie napięcie może dochodzić do rolki transferu?
    Jutro jak starczy czasu to zobaczę gdzie sypał się zużyty toner podczas przepełnienia pojemnika- może tam tkwi problem?

• Poziom 21  
    Witam,
    nadal nic sie w temacie nie zmieniło. Ja dałem napięcie na rolke pomijając ten warystor (wymontowałem go). Nic to nie dało, nie było żadnego innego efektu.
    Dzisiaj postaram się kupić takie cudo w sklepie elektronicznym.
    Możliwe że u klienta mieli jakieś skoki napięcia i może coś się z nim stało - chociaż mało prawdopodobne bo to on ma w końcu zabezpieczać przed zmianami napięcia.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    No więc u mnie przyczyną były zimne luty w obwodzie zasilania dla rolki, a dokładnie na płycie znajdującej się pod górną pokrywą z przyciskiem otwierania, która jest przykręcona na dwie śrubki od góry. Poprawiłem (wzrokowo wyglądały na dobre) luty w okolicach złączki T2 (czyli wyjścia na styki rolki w obudowie) drukarka odzyskała swoją sprawność.

pitbaw warystora nie musisz zmieniać, skoro po odłączeniu go nie masz poprawy.
  • Poziom 21  
    Poprawiłem prawie wszystkie luty na płycie wysokiego napięcia - efekt nadal ten sam.

Sprawdzałem przejście od czerwonego kabla do kontaktu na rolce transferowej - jest przejście.
    Znalazłem w serwisówce dokładny opis mojego problemu i wszystko wskazuje na to że do wymiany jest właśnie ta płyta widoczna na zdjęciu.

Może macie jakiś pomysł na to co mogło się zepsuć na tej płycie?

danielossss
    dzięki za naprowadzenie mnie na temat, przynajmniej wiem gdzie szukać problemu.

• Poziom 21  
    Witam,
    Niestety w moim przypadku nie obyło się bez wymiany całej płyty.
    Co ciekawe po odłączeniu tego czerwonego kabla który daje napięcie na rolkę transferową wydruk był znacznie lepszy, ale nie idealny. Po prostu świrowało napięcie na rolkę.
    Myślę że w tym przypadku wystarczy (tak jak koledzy mówili) poprawić luty, a jeżeli nie to wymiana płyty. Temat zamykam.