Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca inżynierska - budowa anten Wi-Fi

09 Mar 2009 00:11 2773 5
  • Poziom 2  
    Witam

Jestem studentem informatyki na kierunku sieci komputerowych.
    Nadszedł czas na wybor tematu pracy inż.

Postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę o anteny przeznaczone do sieci WI-FI.

Jako, że jest to praca inżynierska czyli praktyczna pomyślałem sobie , że wypadalo by stworzyć jakąś/jakieś anteny.

Następnie przyszlo mi do głowy,że dobrze było by porównać efekt prac z firmowymi wyrobami ( koszty, parametry pracy, jakość wykonania)

Ostatnia sprawa, którą jeszcze rozważam to popełnienie jakiegoś małego programiku, który po wprowadzeniu danych typu np:

-kąt w pionie/poziomie
    -polaryzacja
    -zysk

byłby w stanie ( w zależności od anteny) conajmniej opisać parametry techniczne do budowy takiej anteny,a w najlepszym wypadku przedstawił to choć po części graficznie ( znam podstawy php,javy,c++ i TP)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwsze co mnie martwi to zbyt ogólny temat ( prośba o zawężenie), a po drugie nie mam pomysłu na zwięzły i jednoznaczny temat pracy , który mogłbym zaproponować swojemu promotorowi (prośba o propozycje).

To jest właśnie temat, z którym zwracam się do Forumowiczów :)

Z góry dziękuję za każde rady , wskazówki i inne próby pomocy
    pozdrawiam :)
  • Poziom 24  
    W tym temacie nic nowego nie wymyślisz, nie wiem czy warto się pchać. Koneicznie musisz pisać o antenach?
  • Poziom 2  
    do agorny:
    czy praca inzynierska musi być o tworzeniu czego co jeszcze nie powstalo ?

do androot:
    marzy mi sie zrobienie pracy z tematu który jest jeszcze dla mnie owiany tajemnicą. Tu można by trochę pomajsterkować.. zrobic kilka pomiarów . porównać do fabrycznych wyobów a jako cel przyjąć właśnie różnice w jakości wykonania i jakości połłączenia takich anten....
  • Poziom 24  
    Nie, nei musi, ale opisywanie po raz setny anteny yagi sens ma niewielki.
  • Poziom 19  
    To sa jescze inne anteny paraboliczne (tez z zasady zawierajace jagi) Pozatym kat i zysk wiele nie mowi.
    Przyklad Antena ATk_p1 z Dipol-a ma 8dbi a zachowuje sie batdziej wdziecnei niz nie jeden panel Interline 14dbi
    Nalezy rowniez pamietac o dopasowaniu impedancji falowej i VSWR <--- Duze wartosci tu pozawola zostawic kwestie zysku ;)