Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Gorenje RK6286E temp. chłodzenia

09 Mar 2009 06:56 3174 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z chłodziarko-zamrażarką firmy Gorenje. Od kilku dni obserwuję, że chłodziarka ustawiona na 7 (w skali 1-7) kilka razy dziennie rozmraża się i zamraża a na tylnej ściance mam albo szron albo krople wody. Nawet po nocy kiedy lodówka nie była w ogóle otwierana jak rano zajrzałam na tylnej ściance była woda...
    Po 12 h termometr wskazywał 10C w środku. Zrobiliśmy też też test z termometrem w wodzie umieszczonym w pojemniku na dolnej półce i było 5C (w wodzie). Nie bardzo widać różnicę pomiędzy ustawieniem chłodzenia na 2.
    Dodam, że zanim się to stało lodówka wydała dziwny dźwięk (chrobot jakiś?). Wcześniej na 7 panowały w niej warunki arktyczne.
    Zamrażarnik pracuje ok i przy 7 jest w nim - 20C.
    Proszę o pomoc czy powinnam wzywać do niej fachowca?

Proszę w tytule tematu podać model urządzenia oraz skrótowo opisać problem.
    Regulamin pkt. 11
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    <skryn>
  • Specjalista AGD
    Czy ta lodówka nie stoi teraz w chłodniejszym miejscu?
  • Poziom 2  
    Nie. Stoi w tym samym miejscu. W ogóle nie była ruszana. Tak zachowuje się od czwartku. Na zmianę na tylnej ściance jest szron i woda. Załącza się i rozmraża na zmianę i tak kilka razy dziennie (dzisiaj zaobserwowałam to z 3-4 razy). To chyba nie jest normalne?
  • Poziom 14  
    zamrażanie i rozmrażanie parownika chłodziarki jest jak najbardziej normalna rzeczą są to normalne cykle pracy lodówki samo rozmrażającej się, a co do podwyższonej temperatury to wymień termostat bo najprawdopodobniej jego charakterystyka włączenia i wyłączenia z czasem uległa zmianie i niepoprawnie steruje praca chłodziarki
  • Poziom 2  
    Lodówkę mam na gwarancji to poczekam aż przyjedzie serwis i to wymieni. Mam świadomość, że rozmrażanie i zamrażanie to coś normalnego ale nie kilka razy w ciągu dnia...
  • Poziom 2  
    [quote=\" ale nie kilka razy w ciągu dnia...[/quote Przecież ma się tak dziać [b:a5e1e019f1]przynajmniej dwa razy na godzinę[/b:a5e1e019f1]-ile trwa praca a ile przerwa?

Ale ma się tak dziać, że jest szron na tylnej ściance a następnie za np. 15 min. płynie woda? Przynajmniej do tej pory tak się nie działo...I do tego temp. od 5C do 8C na maksymalnym nastawienie (na 7) kiedy wcześniej przy tym ustawieniu miałam temp. w okolicach 0 a nawet - w dolnych szufladach (bo warzywa mi zamarzały).
    Trudno mi powiedzieć ile trwa praca a ile przerwa, bo z moich obserwacji wygląda, że nie jest to powtarzalne
  • Poziom 20  
    elmera napisał:
    [quote=\" ale nie kilka razy w ciągu dnia...[/quote Przecież ma się tak dziać [b:a5e1e019f1]przynajmniej dwa razy na godzinę[/b:a5e1e019f1]-ile trwa praca a ile przerwa?

Ale ma się tak dziać, że jest szron na tylnej ściance a następnie za np. 15 min. płynie woda?
    Tak właśnie ma być.Co do temperatury to trochę inna sprawa-skoro na gwarancji zawołaj serwis,rozwiąże problem i rozwieje wątpliwości.