Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada (aktualny WRT54GC czy może jakiś inny)

09 Mar 2009 07:41 967 1
  • Poziom 17  
    Witam !

Aktualnie jestem użytkownikiem zwykłej osiedlowej sieci LAN. W związku z tym posiadam router LINKSYS WRT54GC tak skonfigurowany, że rodziela bezprzewodowo sygnał na 2 laptopy.

Teraz planuję zakupić neostradę 2mb i nie wiem czy lepiej by było sprzedać ten router i kupić jakiś inny z wbudowanym modemem ADSL czy może go zostawić i podłączyć pod niego modem oferowany przez neoostradę czyli: babybox tp (jedynie on z tych tańszych dostępnych posiada złącze LAN)

Jeśli przykładowo kupiłbym nowy router to jak wygląda jego konfiguracja ? Przecież by się zarejestrować na neostardzie to potrzebne jest podłączenie do internetu. A żeby ono było to router musi być podłączony z internetem (ale nie będzie ponieważ nie znamy ani nazwy użytkownika ani hasła)

Jak myślicie jakie było by najbardziej opłacalne rozwiązanie ? Szkoda mi tego routera sprzedawać ponieważ kupiłem go niedawno i bardzo dobrze się sprawuje (zero restartów zawieszeń itp). Z tego co wyczytałem może linksys AM200-EU byłby odpowiedni ale.... wolę spytać sie tych co to już przerabiali niż potem kombinować i płakać. Bo wydać pieniążki to każdy może... Ale wydać je mądrze... ;)

Dziękuję...
  • Poziom 34  
    Jeśli chodzi o tego LInksysa AM-200 to mogę ci go w ciemno polecić. Sam używam od dawna i zero problemów.
    Co do haseł - przy pierwszej rejestracji używa się hasła " rejestracja " i loginu " rejestracja ". Potem dostajemy swoje unikalne hasło i login.