Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja przemysłowa. Dobór systemu do monitoringu.

ttmmww 09 Mar 2009 10:48 2124 14
  • #1 09 Mar 2009 10:48
    ttmmww
    Poziom 9  

Witam Wszyskich. Chciałbym poprosić o pomoc w doborze systemu do monitoringu. Obecnie używam karty geovision. Jednak mam z nią olbrzymie kłopoty: zła jakość nagrywania, zrywanie przekazu, ciągłe ponowne łączenie itp. Będę wdzięczny za pomoc.

0 14
  • Napad.pl
  • #2 09 Mar 2009 11:50
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

moze wystarczy zaktualizowac oprogramowanie geovisiona ?

pozatym jezeli piszesz ze masz zla jakosc nagrywania.... to raczej jej nie poprawisz, bo jezeli geovisiona nagrywa w rozdzielczosci 720x576, to w takiej samej rozdzielczosci nagrywa rejestrator/ lub inna karta?
    Jakosc obrazu moze byc spowodowana slabymi kamerami.

moze okresl sie dokladnie co bys chcial poprawic ? jakosc? stabilnosc?
    na czym najbardziej ci zalezy, wtedy sprubujemy cos pomoc

0
  • #3 09 Mar 2009 12:23
    ttmmww
    Poziom 9  

Więc może od początku. Monitoring jest u mnie od trzech lat. Na początku kupiłem rejestrator CPD 507 16 kanałowy. I ten rejestrator działał dobrze przez niecałe dwa lata. Działał do czasu aż padła płyta główna (opinia serwisu - koszt naprawy 1500 zł czyli nieopłacalne). Co do działania rejestratora to był stabilny, nie zrywał połączenia, jakość przekazu była trochę gorsza od obecnego geovisiona (ale była na stałe; nie była przerywana co 10-15 minut "ponownym łączeniem z serwerem"), za to jakość nagrania już zgranego na laptopa była wysoka (klasy prawie normalnej kamery video), minusy to mniej możliwości dostosowania widoku do moich potrzeb (dowolny wybór kamer z 16 na ekranie 9), obsługa urządzeń mobilnych, itp.). Firma z którą współpracowałem namówiła mnie na kartę geovisiona gv 650 postawioną na dellu. Miał to być system nowocześniejszy, lepszy, z lepszą kompresją plików, lepszym przekazem, lepszą jakością itp. A jest tragedia. System nie nadaje się do niczego. Jakość nagrań już ściągniętych na dysk identyczna jak przekaz przez internet (gorsza od kiepskich telefonów komórkowych) oraz zrywanie połączenia. Kamery zostały te same co przy rejestratorze. Ten sam jest też upload 512. Proszę o informacje jakie dane jeszcze podać. Pozdrawiam.

0
  • Napad.pl
  • #4 09 Mar 2009 14:15
    joy
    Poziom 20  

Ja polecił bym ci kartę ALNETU jeśli oglądasz zdalnie to niema według mnie lepszego rozwiązania. Plus to, to że kompresję dla zapisu i przesyłu ustawiasz oddzielnie, a i wybór urządzeń na którym działa klient jet chyba największa np. symbian windows CE i oczywiście przez przeglądarkę w javie. Co do GV jakoś nie mam do tego systemu przekonania chociaż w najnowszym oprogramowaniu dużo poprawili. Więc zmień oprogramowanie, może będzie lepiej. Komputer zostawiasz no chyba że siedzi w nim jakiś asroc itp.. I podstawa to procesor i chipset INTELA.

0
  • #5 09 Mar 2009 16:50
    ttmmww
    Poziom 9  

Pozostaje pytanie jak mam zmienić to oprogramowanie? nie robiłem tego nigdy, a ztego co widzę program nie ma sam w sobie opcji aktualizacji. druga sprawa to dlaczego nowy geovision działa gorzej od starego rejestratora? a co do alnetu nie ukrywam, że pierwszy raz słyszę tą nazwę. czyli jednak raczej komputer z kartą, a nie rejestrator?

Dodano po 4 [minuty]:

aha, obecnie mam wersję 8.12

0
  • #6 09 Mar 2009 17:23
    joy
    Poziom 20  

Jeśli nie dasz rade zleć to jakieś firmie, a co do Alnetu to pobierz klienta zainstaluj, jak uruchomisz będziesz miał do wyboru dwa serwery demo i zobacz sobie jak na własne oczy jak to działa.

0
  • #7 09 Mar 2009 17:53
    jpl

zainstaluj 8.2, zglos sie do ktoregos z dystrybutorow, udostepnia ci linka z oprogramowaniem.

obraz - czy napewno masz ustawione nagrywanie w rozdzielczosci 720x576? moze obraz nagrywa sie w CIF? wejdz w konfiguracje -> standard obrazu -> daj rozdzielczosc 720x576 bez przeplotu,
    nastepnie w konfiguraji kazdej kamery daj rozdzielczosc 720x576.

co do alnet'u - to tutaj tez masz nagrywanie w maksymalnej rozdzielczosci 720x576..... wiec niewiem czy bedziesz mial jakas wielka poprawe. pozatym alnet probowalem i jakiejs wielkiej roznicy niestety nie ma - te same procki przetwarzajace obraz, wiec cudow nie bedzie

co do zrywania - jakie masz lacze? neostrada? dsl ?

konto w geovisionie - moze masz ustawione ograniczenie czasowe? tzn maxymalny czas polaczenia dla twojego konta to np 3 minuty?

ile masz kamer podloczonych do karty,
    a na ile karta jest kamer? moze nie masz jakiejs kamery podlaczonej ? jezeli w programie nie ustawisz ze tej kamery brak, program moze co pewien czas resetowac komputer.

jaka masz ustawiona jakość w aplikacji glownej ? -daj maksymalna jakość, kodek H264

0
  • #8 09 Mar 2009 18:28
    ttmmww
    Poziom 9  

moje łącze to neostrada 6000/512

Dodano po 11 [minuty]:

"konto w geovisionie - moze masz ustawione ograniczenie czasowe? tzn maxymalny czas polaczenia dla twojego konta to np 3 minuty?

ile masz kamer podloczonych do karty,
    a na ile karta jest kamer? moze nie masz jakiejs kamery podlaczonej ? jezeli w programie nie ustawisz ze tej kamery brak, program moze co pewien czas resetowac komputer".

jak mam sprawdzić te dwie rzeczy??
    Pzdr.

0
  • #9 11 Mar 2009 18:34
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

Witam

Pierwsza sprawa - do karty GV-650 nie da się wgrać oprogramowania w wersji 8.xx. Czyli z kodeka h264 (geo264) nie będzie można skorzystać. pozostaje mpeg4.

Co do gv650 to da się ustawić oddzielnie wyświetlanie na 720x576 i nagrywanie dla każdej z kamer.
    Parametry wyświetlania: Kliknij na przycisk Konfiguracja, a następnie Syst/Rozdz. Ekranu

Konfiguracja kamer: Wybierz przycisk Konfiguracja, Konfiguracja Systemu, zakładka kamera 1..16.

Mogę ci podesłać instrukcję konfiguracji, ewentualnie w razie problemów skonfigurować np. zdalnie

0
  • #10 12 Mar 2009 23:27
    ttmmww
    Poziom 9  

Będę wdzięczny za instrukcję. Co do h264 to mam zaznaczony taki kodec więc dlaczego nie można z niego skorzystać? Dzwoniłem też do przedstawiciela gevisiona i poinformowali mnie, że najnowsze oprogramowanie do gv650 to 8.3. A jak ewentualnie zorganizować pomoc zdalną? Pozdrawiam.

0
  • #11 13 Mar 2009 08:58
    jpl

yyy kolego Andrzeju.... skad masz takie dziwne informacje? oprogramowanie w wersji 8.xx mozna instalowac na wszystkich kartach geovisiona. tez na GV-650. I tez masz kompresje H264 lub H264V2. Jedynie karta musi miec nie wiecej niz 2 lata.

ttmmww - instrukcja

http://www.gv.com.pl/?location=show_download.php&id=47

8.3 jest juz ale narazie wersja tylko angielska, wprowadzili mozliwosc laczenia kart, czyli np 32 kamery 800kl/s (2x1480). oraz cyfrowe podzialy na monitorach.

0
  • #12 14 Mar 2009 11:04
    ttmmww
    Poziom 9  

Czy orientujecie się może jaka jest różnica pomiędzy wersją 8.12 a wersją 8.2?

0
  • #13 14 Mar 2009 12:05
    jpl

dodano obsluge procesorow wielordzeniowych z tego co wiem, dodano stabilnosc dzialania serwerow web na nowym IE7.

ostatnio dostalem linka do 8.2 i do 8.3 od dystrybutora, pisz na pm jak chcesz.

0
  • #14 17 Mar 2009 00:28
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

jpl napisał:
    Jedynie karta musi miec nie wiecej niz 2 lata.

Właśnie to miałem na myśli, zwłaszcza że autor nie napisał od jak dawna ma kartę.

0