Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTAKE - brak kolorów i czarna plama w lewym górnym rogu...

Lordnight 09 Mar 2009 13:50 1631 8
  • #1 09 Mar 2009 13:50
    Lordnight
    Poziom 10  

Witam.
    Tak jak w tytule... mam TV marki Otake no i jakis czas temu telewizor zaczął tracić kolory objawiało się to tym że czasami kolory były a czasami nie no i później coraz częściej oraz coraz to dłuższe odcinki czasu TV było bez kolorów aż wreszcie na dobre zniknęły. Pomyślałem że można bez kolorów żyć ale wczoraj na ekranie w górnym lewym rogu pojawiła się czarna plama, która wraz z dłuższym czasem działania TV powiększa się. Po wyłączeniu TV i odczekaniu paru godzin plama ta zmniejsza się do wielkości dłoni. Proszę o pomoc co może być przyczyną i jak to naprawić. Dokładnej marki TV Otake nie znam bo nigdzie nie pisze a TV ma z jakieś 20 lat.

0 8
  • #2 09 Mar 2009 14:05
    h jaworski
    Specjalista AGD

Potrzebny do tego jest model sprzętu a jak nie to podaj na jakich układach jest te Otake zrobione.
    Co do braku koloru w tv to albo przełączone na secam dlatego nie ma koloru i trzeba go ręcznie przełączyć na pal ,albo trzeba usunąć z nóżek układu TA8659 klej który po dłuższym czasie lubi robić zwarcie dla tego kolor się traci ale UWAGA nóżki tego układu lubią być podgnite i przy czyszczeniu można je urwać a wtedy układ do wymiany

0
  • #3 09 Mar 2009 15:21
    Lordnight
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o scalak to jest to TA8659AN... Hmm a reszta... jak możesz to napisz co potrzeba to znajdę...

Dodano po 49 [minuty]:

Nie wiem czy to robi różnicę ale jak włączam telegazetę to jest ona w kolorze.
    W załączniku jest obrazek jak wygląda obraz w tym TV.

0
  • #4 09 Mar 2009 15:46
    h jaworski
    Specjalista AGD

Sprawdź czy na układzie TA8659 na nogach nie ma kleju jak jest to trzeba go ostrożnie usunąć .

0
  • #5 15 Mar 2009 18:11
    Lordnight
    Poziom 10  

Na układzie TA nie zauważyłem żadnego kleju...

0
  • #6 15 Mar 2009 19:38
    h jaworski
    Specjalista AGD

To trzeba pomierzyć napięcia na układzie i porównac ze schematem.

0
  • #7 15 Mar 2009 19:45
    mirex
    Poziom 43  

Trzeba zapewne przystąpić do wymiany kondensatorów elektrolitycznych. Zapewne w pionie.

Ponadto - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001052.html pkt. 6 - załączanie obrazków. Tamten plik usunąłem. Model TV ma być w tytule tematu! Proszę dokładniej poczytać regulamin.

0
  • #8 15 Mar 2009 22:13
    Lordnight
    Poziom 10  

No tak jak napisałem w pierwszej wiadomości że modelu nie znam bo Tv ma spoooro lat a wszystkie dokumnty gdzieś zginęły a na TV nie pisze model więc nie jestem w stanie roszyfrować co to za cudo.

0
  • #9 16 Mar 2009 06:19
    Mirek Z.
    Moderator

Na tylnej kapie nie ma naklejki?
    Była wcześniej prośba o podanie układów scalonych - proszę to wreszcie zrobić. Jak można konkretnie doradzać, nie wiedząc jaki to TV?

0