Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Philips DSB Philips 6010 gubi obraz

09 Mar 2009 16:58 1712 4
  • Poziom 10  
    Mam problem.Konwerter typu twin,dwa kable pod tunery i na jednym jest problem,bo co chwile jest przerwa w dostawie obrazu i głosu,poprostu gaśnie ekran.Drugi ma jakość prawie na mierniku 5(Thomson) a wspomniany Philips ma 49% mocy sygnału.Zamieniałem kableki na konwerterze,by zamienić gniazda i jest to samo,czyli wykluczam awarie konwertera,ale pod wspomniany tuner starej wizji idzie prawie 30m kabla,czy jest możliwość takiej straty by sygnał na tv dawał sie we znaki?
  • Poziom 25  
    Napisałeś 49% mocy a ile jest jakości bo dekoder Philips pokazuje moc i jakość sygnału.
  • Poziom 10  
    43% podobno to wina kabla bo jest słabej jakości.Podobno kabel miedziano stalowy powyżej 15 m już jest cieniutkiej jakości sygnał,a ja mam dwa razy taką długość.Podobno mam zmienić na kabel o oznaczeniu CU
  • Warunkowo odblokowany
    To tylko PODOBNO.
    Daj więcej info na temat tunera czy to orginał,czy edukacyjny itp.
  • Poziom 10  
    Normalny oryginalny tuner.Pisałem,że robiłem czynności zamienne i sytuacja na tym długim kablu sie powtarzała.Myśle,że wymiana kabla powinna załatwić sprawę,chyba,że ma ktoś inny pomysł?

Dodano po 29 [minuty]:

Jednak tuner jest walnięty na to wygląda.Pomimo,że chyba nikt w nim nie grzebał jakość sygnału na nim jest fatalna.Już byłem ubrany by lecieć po kabel,ale twój post dał mi do myślenia i znowu zabrałem sie za zamiane...wyszło na twoje.Tylko co teraz moge zrobić?

Dodano po 39 [minuty]:

Chyba tuner tunerowi nie jest równy,bo N-ka chodzi,Thomson chodzi,Strong chodzi,a Philips starej wizji chyba potrzebuje swojego ustawienia anteny.