Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LG5700 + Samsung DSB-S305G - dziwne zachowanie dekodera

09 Mar 2009 17:34 4044 5
  • Poziom 11  
    Witam, ostatnio zakupiłem telewizor LG 32LG5700 jest on połączony przez kabel Euro-Euro z dekoderem Cyfrowego Polsatu Samsung DSB-S305G i mam dziwny problem z ich współpracą mianowicie, gdy zmieniam kanał to po zmianie dekoder dalej przełącza kanały jak by myślał, że dalej naciskam przycisk na pilocie, tak samo jest jak chce podgłośnić albo ściszyć, innym razem działa wszystko tak jak powinno, a znowu innym w ogóle nie mogę nic zrobić pilotem.
    Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, czym to może być spowodowane, jak to można naprawić czy jest to może wina telewizora czy dekodera, ale dekoder przedtem na starym kineskopowym telewizorze działał poprawnie niemiałem czegoś takiego dopiero po podłączeniu do nowego telewizora tak się zaczęło dziać. :cry:

Dziękuję za rady.

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    [Art]
  • Poziom 35  
    Twój problem lezy po stronie pilota do dekodera. Poprostu zacinają się przyciski. Przeciesz nie zmieniasz pilotem programów w telewizorze tylko w tunerze, a telewizor jest cały czas podłączony przez euro. Sprawdz dokładnie pilota czy nie nadaje cały czas. Najprostrzym sposobem jest włączenie komórki na aparat foto i skierować pilota na obiektyw aparatu w komórce, Będziesz widział rozbłyski podczas nadawania przez pilota. Jezeli te rozbłyski będą widoczne bez naciskania przycisków pilota to trzeba rozebrać pilota i wymyć klawiaturę gumową i przetrzeć spirytusem płytkę pilota.
  • Poziom 11  
    Pilot jest w 100% sprawny i się nie zacina wiec przyczyna leży gdzie indziej np. wczoraj od godziny 9 do 16 wszystko działało dobrze programy przełączały się poprawnie a po 16 w momencie przełączenia programy dalej same się przełączały nawet zasłaniałem diodę w pilocie żeby się upewnić czy to nie wina pilota, ale programy dalej się przełączały czasami jest jeszcze tak, że dekoder w ogóle nie reaguje na pilota tak jak by były wyczerpane bateria z tym ze baterie są nowe dopiero, co kupione a za chwilkę, kiedy przełączam znowu to samo. Teraz jeszcze działa wszystko dobrze zobaczymy, co będzie dalej.
  • Poziom 17  
    Witam. Podejrzenie pada na twój dekoder ale dla pewności podłącz poprzedni odbiornik i zobacz co wtedy się dzieje.
  • Poziom 11  
    Pożyczyłem sobie taki sam dekoder i podłączyłem go i okazało się że dalej przeskakują programy gdy przełączam o jeden kanał więc coś jest z telewizorem on musi dawać jakieś zakłócenia, a mój dekoder jest teraz podłączony do kineskopowego telewizora i nic mu się nie dzieje wszystko działa normalnie, odkryłem jeszcze że jak zmienię jakieś ustawienia w tv np. tryb obrazu na film czy inteligentny czujnik albo inne to zaczyna działać normalnie ale za jakiś czas znowu przeskakuje.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam identyczny problem jak kolega (ten sam tuner). Wykluczam pilota bo po zasłonieniu diody przełącza dalej. Też dzieje mi się tak raz po raz (tzn nie cały czas) ale na tyle często że użytkowanie jest upierdliwe. TV to LCD Samsung LE40A656. Problem istnieje od ok miesiąca a dekoder jest podpięty do tego TV od 6 miesięcy. POdłączenia nie zmieniałem, zaczęło się tak dziać samo z siebie.

prosimy o poradę

z góry dzięki