Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Wojtek 24 lata 09 Mar 2009 18:07 12767 10
  • #1 09 Mar 2009 18:07
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Przeczytałem kilka artykułów na forum które dotyczyły niektórych modeli lodówek. Większość wspomina że do najlepszych można zaliczyć Bosch, Elektrolux czy Liebherr. Z drugiej strony trafiają się posty że wręcz niektóre modele tych firm to totalny badziew. Ja chciałbym zapytać o naszego polskiego Polara. Jak dziś się sprawdzają jego lodówki. Co do starych Polarów to chyba nikt nie ma wątpliwości że nie było lepszych lodówek. Prędzej drzwi z lodówki odpadły niż ona się zepsuła. Już nie wspominając o takich fajnych małych co po dziś dzień w większości akademików działają. Tylko nie można znaleźć treściwych opinii o obecnych modelach. Może coś wiecie jak się sprawują. Nie zależy mi na bajerach, funkcjach no Frost i super designu-tylko na tej niezawodności jaką kiedyś miały te lodówki. No chyba że inna firma ma równie dobre produkty tyle że mnie innych nie wspominano. Od razu dziękuję za wszelkie uwagi.

0 10
  • #2 09 Mar 2009 18:58
    popey111
    Poziom 21  

Polara już nie ma:( jest tylko whirlpool:( Wybierz parę modeli któreTobie pasują to coś się doradzi:)

0
  • #3 09 Mar 2009 20:19
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Wiem że nie ma Polaru jako takiego jak kiedyś-w sensie niezależnej firmy. Jednak mają swoją stronę z katalogiem produktów a Whirpool pisze że jest co prawda ich wyłącznym dystrybutorem ale nie producentem. Dlatego pytałem o Polar?.
    Jeśli chodzi o modele to może powiem tak. Konkretnie to ma być wysoka (oscylująca w obrębie 200cm) chłodziarko-zamrażalka z dolnym zamrażalnikiem. Po prostu duża ale i pojemna. Często jedno nie oznacza drugiego?.
    Radzono mi że powinna posiadać 2 agregaty-i co do tego nie mam wątpliwości. Znajomi radzili żebym szukał wśród Bosch, Elektrolux i Liebherr i coś tam wspominali o Gorenje. Ja wytypowałem
    Elektroluxa ERB 34402W i Bosch KGV 36x32 (ten ma niestety 1 agregat) i Liebherr C 3523 ( tu różne portale podają sprzeczne informacje co do ilości agregatów). I właściwie o mniej więcej takiej klasy lodówkę chodzi. Cenowo do 2000zl może nawet nieco więcej. Oczywiście jeśli ktoś zna inny model sprawdzony i niekoniecznie w/w producentów to bardzo chętnie wezmę pod uwagę. Aha i energetycznie A+ ale to już chyba powoli zaczyna być standard. Z góry dzięki za wszelkie rady.

0
  • #4 09 Mar 2009 21:28
    popey111
    Poziom 21  

Wojtek 24 lata napisał:
    Wiem że nie ma Polaru jako takiego jak kiedyś-w sensie niezależnej firmy. Jednak mają swoją stronę z katalogiem produktów a Whirpool pisze że jest co prawda ich wyłącznym dystrybutorem ale nie producentem. Dlatego pytałem o Polar?.
    Jeśli chodzi o modele to może powiem tak. Konkretnie to ma być wysoka (oscylująca w obrębie 200cm) chłodziarko-zamrażalka z dolnym zamrażalnikiem. Po prostu duża ale i pojemna. Często jedno nie oznacza drugiego?.
    Radzono mi że powinna posiadać 2 agregaty-i co do tego nie mam wątpliwości. Znajomi radzili żebym szukał wśród Bosch, Elektrolux i Liebherr i coś tam wspominali o Gorenje. Ja wytypowałem
    Elektroluxa ERB 34402W i Bosch KGV 36x32 (ten ma niestety 1 agregat) i Liebherr C 3523 ( tu różne portale podają sprzeczne informacje co do ilości agregatów). I właściwie o mniej więcej takiej klasy lodówkę chodzi. Cenowo do 2000zl może nawet nieco więcej. Oczywiście jeśli ktoś zna inny model sprawdzony i niekoniecznie w/w producentów to bardzo chętnie wezmę pod uwagę. Aha i energetycznie A+ ale to już chyba powoli zaczyna być standard. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Jakościowo liebherr, cenowo electrolux, a bosch ma najdłuższą gwarancję :) Ciężko wybrać:) Ja osobiście liebherr albo electrolux. Co do dwóch agregatów to bym się nie napalał chyba że mrozisz codziennie kilka kilogramów świeżych produktów(to raczej niemożliwe).

0
  • #5 10 Mar 2009 00:00
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Polar zakupiony kilka lat temu padł mi tuż po gwarancji. Naprawa nieopłacalna. Mit tanich części. :-P

0
  • #6 16 Mar 2009 22:22
    azatunia
    Poziom 11  

Ja bardzo cenie sobie design lodówki. W końcu to ważny mebel w kuchni i to na lata. Wykonanie i praktyczne pomysły na przechowywanie jedzenia w lodówce LG zwróciły moją uwagę.
    Lodówka ma 200 cm wysokości, zamrażalkę na dole, posiada funkcję No Frost: świetna opcja dla zapracowanych... oprócz pojemności, pozwala nam jeszcze przechowywać wino i pizze, na które ma specjalną półkę. Cena w granicach rozsądku.
    Acha o najważniejszym bym zapomniała: Model : GR-B459BTQA

0
  • #7 18 Mar 2009 16:41
    novella
    Poziom 10  

Skoro możesz wydać więcej niż 2 tys to możesz mieć naprawdę fajną lodówkę i z fajnymi funkcjami i jak Ty to mówisz: "bajerami". Na rynku teraz jest ich tak wiele, że można naprawdę wybierać i wybierać. Jeśli ta lodówka ma być wysoka i duża to myślę, że najlepsza będzie dla Ciebie LG"XtraSpace Icer". Właśnie moja rodzinka jest w trakcie zakupu tej lodówki. Czytałam wiele opinii na jej temat i chyba raczej nie ma żadnych zarzutów co do niej. Popytaj kogoś kto się lepiej na tym zna, odwiedź sklep z AGD, wejdź na ich główną stronę. Może tam dowiesz się coś więcej o niej.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeśli chodzi o to, na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki, to moim zdaniem bardzo ważny jest wygląd, czyli wysokość, szerokość oraz także czy pasuje do innych mebli. Na drugim miejscu jest oczywiście cena, a na trzecim super fajne funkcje. Niektórzy zwracają uwagę na trudność w jej obsłudze:P

0
  • #8 25 Mar 2009 21:01
    vipy.eu
    Poziom 2  

ja wybralem LIEBHERR CN30330

a chcialem kupic BOSCHa

Ale Liebherr to profesjonalisci od lodowek.
    Moze design nie kazdemu sie podobac, bo sa proste - ale bardzo dobrze mroza.

Mam 2 termostaty wiec moge wylaczyc gore i zostawic zamrazalnik na chodzie i jechac na wakacje badz rozmrozic gory.
    W zamrazniku jest NO FROST.
    Chlodzi 8-10kg na dobe a BOSCHe w promocji tylko 4 kg

Gwarancja 2 lata ale pochodzi pewno z 10lat
    LIEBHERR to dobra firma
    Polecam sklepy internetowe bo ja na cenie zaoszczedzilem 500zl z dostawa i wniesieniem do bloku

0
  • #9 30 Mar 2009 02:54
    azatunia
    Poziom 11  

Ważna jest kwestia usytuowania zamrażalnika (dół czy góra) moja mam kupiła Amice z zamrażalką na górze i teraz żałuje. Wiadomo, że częściej korzysta się z lodówki, a sporadycznie z zamrażalki i teraz musi się schylać za każdym razem jak coś chce wziąć albo położyć na najniższe półki. Także proponuję lodówkę z zamrażalnikiem na dole.:D

0
  • #10 09 Maj 2009 14:20
    Sweetstar
    Poziom 10  

zgodzę się z poprzednikami, że bardzo ważny jest design. z ceną oczywiście każdy się liczy, ale jak się wymienia staroć na nowy sprzęt, to i tak trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu ok 1500 wzwyż. funkcje są ważne, ale trzeba je przemyśleć, ponieważ mogą nam pomóc zaoszczędzić kilka zł ;)
    i azatunia zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię - wygoda przede wszystkim! mnie się marzy side by side, ale nie mam miejsca póki co :( zatem stoi u mnie śliczne Kombi firmy LG i jestem z niej bardzo zadowolona.

0
  • #11 11 Maj 2009 06:23
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Lodówka Polar padła mi po dwóch latach.
    Dwa agregaty bez sensu. Szukaj dwóch niezależnych obwodów chłodniczych z oddzielną regulacją na jednym agregacie.
    Liebherr, BSH

0