Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

09 Mar 2009 18:07 13124 10
  • Level 25  
    Przeczytałem kilka artykułów na forum które dotyczyły niektórych modeli lodówek. Większość wspomina że do najlepszych można zaliczyć Bosch, Elektrolux czy Liebherr. Z drugiej strony trafiają się posty że wręcz niektóre modele tych firm to totalny badziew. Ja chciałbym zapytać o naszego polskiego Polara. Jak dziś się sprawdzają jego lodówki. Co do starych Polarów to chyba nikt nie ma wątpliwości że nie było lepszych lodówek. Prędzej drzwi z lodówki odpadły niż ona się zepsuła. Już nie wspominając o takich fajnych małych co po dziś dzień w większości akademików działają. Tylko nie można znaleźć treściwych opinii o obecnych modelach. Może coś wiecie jak się sprawują. Nie zależy mi na bajerach, funkcjach no Frost i super designu-tylko na tej niezawodności jaką kiedyś miały te lodówki. No chyba że inna firma ma równie dobre produkty tyle że mnie innych nie wspominano. Od razu dziękuję za wszelkie uwagi.
  • Level 21  
    Polara już nie ma:( jest tylko whirlpool:( Wybierz parę modeli któreTobie pasują to coś się doradzi:)
  • Level 25  
    Wiem że nie ma Polaru jako takiego jak kiedyś-w sensie niezależnej firmy. Jednak mają swoją stronę z katalogiem produktów a Whirpool pisze że jest co prawda ich wyłącznym dystrybutorem ale nie producentem. Dlatego pytałem o Polar?.
    Jeśli chodzi o modele to może powiem tak. Konkretnie to ma być wysoka (oscylująca w obrębie 200cm) chłodziarko-zamrażalka z dolnym zamrażalnikiem. Po prostu duża ale i pojemna. Często jedno nie oznacza drugiego?.
    Radzono mi że powinna posiadać 2 agregaty-i co do tego nie mam wątpliwości. Znajomi radzili żebym szukał wśród Bosch, Elektrolux i Liebherr i coś tam wspominali o Gorenje. Ja wytypowałem
    Elektroluxa ERB 34402W i Bosch KGV 36x32 (ten ma niestety 1 agregat) i Liebherr C 3523 ( tu różne portale podają sprzeczne informacje co do ilości agregatów). I właściwie o mniej więcej takiej klasy lodówkę chodzi. Cenowo do 2000zl może nawet nieco więcej. Oczywiście jeśli ktoś zna inny model sprawdzony i niekoniecznie w/w producentów to bardzo chętnie wezmę pod uwagę. Aha i energetycznie A+ ale to już chyba powoli zaczyna być standard. Z góry dzięki za wszelkie rady.
  • Level 21  
    Wojtek 24 lata wrote:
    Wiem że nie ma Polaru jako takiego jak kiedyś-w sensie niezależnej firmy. Jednak mają swoją stronę z katalogiem produktów a Whirpool pisze że jest co prawda ich wyłącznym dystrybutorem ale nie producentem. Dlatego pytałem o Polar?.
    Jeśli chodzi o modele to może powiem tak. Konkretnie to ma być wysoka (oscylująca w obrębie 200cm) chłodziarko-zamrażalka z dolnym zamrażalnikiem. Po prostu duża ale i pojemna. Często jedno nie oznacza drugiego?.
    Radzono mi że powinna posiadać 2 agregaty-i co do tego nie mam wątpliwości. Znajomi radzili żebym szukał wśród Bosch, Elektrolux i Liebherr i coś tam wspominali o Gorenje. Ja wytypowałem
    Elektroluxa ERB 34402W i Bosch KGV 36x32 (ten ma niestety 1 agregat) i Liebherr C 3523 ( tu różne portale podają sprzeczne informacje co do ilości agregatów). I właściwie o mniej więcej takiej klasy lodówkę chodzi. Cenowo do 2000zl może nawet nieco więcej. Oczywiście jeśli ktoś zna inny model sprawdzony i niekoniecznie w/w producentów to bardzo chętnie wezmę pod uwagę. Aha i energetycznie A+ ale to już chyba powoli zaczyna być standard. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Jakościowo liebherr, cenowo electrolux, a bosch ma najdłuższą gwarancję :) Ciężko wybrać:) Ja osobiście liebherr albo electrolux. Co do dwóch agregatów to bym się nie napalał chyba że mrozisz codziennie kilka kilogramów świeżych produktów(to raczej niemożliwe).
  • Level 33  
    Polar zakupiony kilka lat temu padł mi tuż po gwarancji. Naprawa nieopłacalna. Mit tanich części. :-P
  • Level 12  
    Ja bardzo cenie sobie design lodówki. W końcu to ważny mebel w kuchni i to na lata. Wykonanie i praktyczne pomysły na przechowywanie jedzenia w lodówce LG zwróciły moją uwagę.
    Lodówka ma 200 cm wysokości, zamrażalkę na dole, posiada funkcję No Frost: świetna opcja dla zapracowanych... oprócz pojemności, pozwala nam jeszcze przechowywać wino i pizze, na które ma specjalną półkę. Cena w granicach rozsądku.
    Acha o najważniejszym bym zapomniała: Model : GR-B459BTQA
  • Level 10  
    Skoro możesz wydać więcej niż 2 tys to możesz mieć naprawdę fajną lodówkę i z fajnymi funkcjami i jak Ty to mówisz: "bajerami". Na rynku teraz jest ich tak wiele, że można naprawdę wybierać i wybierać. Jeśli ta lodówka ma być wysoka i duża to myślę, że najlepsza będzie dla Ciebie LG"XtraSpace Icer". Właśnie moja rodzinka jest w trakcie zakupu tej lodówki. Czytałam wiele opinii na jej temat i chyba raczej nie ma żadnych zarzutów co do niej. Popytaj kogoś kto się lepiej na tym zna, odwiedź sklep z AGD, wejdź na ich główną stronę. Może tam dowiesz się coś więcej o niej.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeśli chodzi o to, na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki, to moim zdaniem bardzo ważny jest wygląd, czyli wysokość, szerokość oraz także czy pasuje do innych mebli. Na drugim miejscu jest oczywiście cena, a na trzecim super fajne funkcje. Niektórzy zwracają uwagę na trudność w jej obsłudze:P
  • Level 2  
    ja wybralem LIEBHERR CN30330

a chcialem kupic BOSCHa

Ale Liebherr to profesjonalisci od lodowek.
    Moze design nie kazdemu sie podobac, bo sa proste - ale bardzo dobrze mroza.

Mam 2 termostaty wiec moge wylaczyc gore i zostawic zamrazalnik na chodzie i jechac na wakacje badz rozmrozic gory.
    W zamrazniku jest NO FROST.
    Chlodzi 8-10kg na dobe a BOSCHe w promocji tylko 4 kg

Gwarancja 2 lata ale pochodzi pewno z 10lat
    LIEBHERR to dobra firma
    Polecam sklepy internetowe bo ja na cenie zaoszczedzilem 500zl z dostawa i wniesieniem do bloku
  • Level 12  
    Ważna jest kwestia usytuowania zamrażalnika (dół czy góra) moja mam kupiła Amice z zamrażalką na górze i teraz żałuje. Wiadomo, że częściej korzysta się z lodówki, a sporadycznie z zamrażalki i teraz musi się schylać za każdym razem jak coś chce wziąć albo położyć na najniższe półki. Także proponuję lodówkę z zamrażalnikiem na dole.:D
  • Level 10  
    zgodzę się z poprzednikami, że bardzo ważny jest design. z ceną oczywiście każdy się liczy, ale jak się wymienia staroć na nowy sprzęt, to i tak trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu ok 1500 wzwyż. funkcje są ważne, ale trzeba je przemyśleć, ponieważ mogą nam pomóc zaoszczędzić kilka zł ;)
    i azatunia zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię - wygoda przede wszystkim! mnie się marzy side by side, ale nie mam miejsca póki co :( zatem stoi u mnie śliczne Kombi firmy LG i jestem z niej bardzo zadowolona.
  • Level 33  
    Lodówka Polar padła mi po dwóch latach.
    Dwa agregaty bez sensu. Szukaj dwóch niezależnych obwodów chłodniczych z oddzielną regulacją na jednym agregacie.
    Liebherr, BSH