Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW

Qwet 14 Apr 2009 14:19 45773 69
lampy.pl
    Qwet
    Level 33  
    Okleina jest samoprzylepna, więc przyklejanie sprowadzało się do nałożenia i dociśnięcia okleiny. Po przyklejeniu krawędzie okleiny wystawały trochę poza obudowę i trzeba było je ściąć - nie mam w tym doświadczenia i stąd te szpary na brzegach. Będę musiał jeszcze założyć cienkie kątowniczki do przykrycia tych niedoskonałości...
  • lampy.pl
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Qwet, ja zawsze jak oklejam o maluje kanty na kolor zbliżony kolorowi okleiny, :P Praktycznie zawsze coś tam prześwituje na kantach więc sposób jest użyteczny :P
  • lampy.pl
    Qwet
    Level 33  
    No u mnie to już trochę za późno. A jak myślisz, czy kątowniki to dobry pomysł? Nie widziałem subwooferów z kątownikami na brzegach, ale myślę że nie będzie źle. Może takie czarne kątowniki dodadzą subwooferowi charakteru :D
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Nie wydaje mi się żeby to dobrze wyglądało...
    fred112
    Level 15  
    Nie dawaj kątowników, ani narożników, bo zepsujesz wygląd subwoofera. One nadają się tylko do koca. Możesz ewentualnie spróbować podmalować te brzegi.

Ile dałeś za tą okleinę? Kupiłeś w sklepie czy na Allegro?
    mdm150
    Level 27  
    Prace nad zasilaczem do mojego wzmaka zostały zakończone. Końcówkę mocy też już mam (zrobiona na 2xTDA7294). Wstępnie odpaliłem owy zasilacz. Przy okazji pod obciążeniem w zasilaczu poleciały mi klucze-jeden po drugim, nie wiedzieć czemu. Fakt wystąpił przy włączeniu zasilacza. Tranzystory kluczujące STD13007 zastąpiłem MJE13009. Kondy na wyjściu mam 2x4700uF/50V. Jak odzyskam( u kolegi są) swoje kolumny to odpalę w pełni i będzie widać jak się zachowuje zasilacz. Próbny test robilem z altusem110. Wstawiam fotki zasilacza:
    Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW
    Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW Subwoofer Aktywny 140W GDN-22-300-8-SW
    Na fotkach brakuje do kompletu przedwzmacniacza.
    *09.05.2009*
    Jednak zrobiłem pełny test zasilacza i końcówki mocy , na jednym tylko kanale. Napięcie zasilania końcówek pod obciążeniem (bez sygnału) siadło z +/_40 na jakieś +/_39V. Efekt taki że jak dałem "czadu" to w zasilaczu uszkodziły się jednocześnie obydwa klucze, w tym samym czasie też uszkodził się testowany kanał. Drugi przetrwał miał tylko podpięte zasilanie . Na ten kanał nie podałem sygnału i nie był podłączony głośnik. Podejrzewam że albo dławik nie spełnił swojej roli pod obciążeniem albo coś nie tak z trafkiem, skoro wywaliło obydwa klucze naraz.
    User removed account
    User removed account  
    DjDaniel11
    Level 27  
    telefon123,
    tak nawiasem mówiąc to ten głośnik ma 220W rms, według normy AES. Co nie zmienia faktu, że mocniejszy wzmacniacz byłby wskazany.

I radzę przeczytać temat od początku, a nie nabijać posty. Qwet wyraźnie napisał w jednym poście, że go nie wytłumił.
    mdm150
    Level 27  
    Ello
    Jak widzę, temat umarł. Wiec odkopuję. Postanowiłem ponownie reaktywować moją przetworkę z wyższego posta. Dobrym pomysłem byłoby zastąpienie tranzystorow mje13007 tranami typu bu508a/af? Te przynajmniej napięciowo są nieco mocniejsze. Dławik też pójdzie do przewinięcia.
    markovip
    Level 34  
    Może zamiast odkopywać, zasięgnąć po inne rozwiązanie? Link