Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan micra '98 komputer padł? pilna prośba..

09 Mar 2009 20:50 3731 5
  • Poziom 9  
    Zaczęło się od tego że wyładował się akumulator... po podładowaniu tylko kręcił rozrusznik a nie odpalał, postał jakieś 4 godzinki i odpalił ale po sekundzie zgasł jakby odcinał paliwo, dałem do mechanika, który stwierdził że immobiliser i koszt 500 (imobilizer w kluczyku), stwierdziłem że dużo bo jakiś podejrzany był typ, i zawiozłem do elektromechanika, który tylko przekręcił kluczyk i zauważył kontrolkę CHECK mrugającą i stwierdził że padł komputer (mrugała od 3 miechów jak zatankowałem się na chrzszczonej stacji) stwierdził że to niemożliwe że od paliwe, pewnie się płyta komputera przegrezewała i koszt... conajmniej 1500 w zwyż....
    Proszę o pomoc, czy możliwe żeby soę spalił komputer?? i że trzeba wymienić go wraz ze stacyjką, nowym kluczykiem i imobilizerem??
    Czy wie ktoś gdzie można jakiegoś konkretnego elektryka znaleźć od zachodniej strowny Wawy? okolice Błonia dokładniej ????
  • Poziom 30  
    sam komputer może byc, ok, może byc problem z centralką immo.
    W kazdym razie na pewno problem w immo - kody sie nie zgadzaja.

za 500 było dosyc tanio.
    1500 to przesada.
    Adam
  • Poziom 9  
    Miałem uszkodzoną sondę lambda, Check mrugał ale nie śpieszyłem się z podłączeniem do kompa w serwisie bo szkoda kasy.... lambda wykrzaczyła komp i sterownik popsuła, za zrobienie tego zapłaciłem 800 (zaoszczędziłem) teraz mam odłączoną lambdę ale muszę kupić! bo podobno długo bez niej nie pojeżdżę... orginalna w serwisie to prawie 800 zł, poszukałem na necie i są zamienniki - okolice 200 zł i mam pytanie: jest 3 producentów: Ceradex, WALKER i 4MAX, który wybrać? spłukany jestem i zamiennik to jedyne na co mnie stać...(nie mówiąc że rozrusznik też schrzaniony i akumulator nie trzyma - mam nadzieję że nie z alternatorem problem bo się załamię - micrę mam od 4 miechów
  • Poziom 30  
    sondę masz na 3 przewody o kolorach biały biały i czarny?
    Jeśli tak to podejdzie uniwersalna sonda, dobre japońskie za 120 pln na alledrogo.
  • Poziom 27  
    jestem w stanie ci to Zrobić bo nissana mam opanowanego natomiast jest to kolejny przykład na to że ,że jak nie pali auto to tylko komputer lub immo no nic taki kraj tacy fachowcy ;