Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Symphony SKZAZ9E nie można wpisać kodu

drucik131 09 Mar 2009 21:11 9391 3
  • #1 09 Mar 2009 21:11
    drucik131
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Problem z tym radiem jest taki: po włączeniu wyświetla się 1000 i nie da się wbić kodu żadne klawisze nie działają o co chodzi? Radio podłączone jest prawidłowo. Może ktoś już miał podobny problem i mi podpowie co z tym zrobić a jak nie to prosiłbym o wsady do pamięci,piszę wsady bo są dwie pamięci 24C08, jeżeli ktoś ma to byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie tylko proszę napisać który wsad do której pamięci no chyba że nie ma różnicy.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 09 Mar 2009 22:31
    ARTEMIAN
    Poziom 16  

włączyłeś zapłon do wpisania kodu?

1
  • #3 10 Mar 2009 07:33
    drucik131
    Poziom 11  

Zapłon włączyłem.

1
  • #4 12 Maj 2009 19:07
    slodkip1
    Poziom 2  

Mam ten sam problem z SKZAZ7E CD Technisata. Zamontowane w samochodzie( samochód i radio oryginał od samego początku) reaguje na guziki zapali 1000 i po wpisaniu oryginalnego kodu , przechodzi do SAFE 2.
    Po wymontowaniu radia z samochodu i podłączeniu na stole zapala 1000 i nie reaguje na guziki numeryczne i nie można wpisać kodu. Reaguje tylko na strzałki i po zatwierdzeniu tego 1000 przez 2 s przechodzi do SAFE 2. Wyłączenie zasilania guzikiem i włączenie ponowne powoduje przejście do SAFE1 i następnie do 1000 i tak w kółko. Czy ktoś juz miał taki przypadek aby radio nie reagowało na oryginalny kod? Jest na dwóch pamięciach SMD 24C08W6 ST. Pierwszy raz mam to radio i nie wiem czy to wina jakiegoś napięcia czy może wsad EEproma się jakoś uszkodził. Radio nie było nigdy dotykane bo nie było takiej potrzeby. Pamięci jeszcze nie czytałem aby z weryfikować kod. Być może eeprom jest w porządku a usterka jest gdzieś na płycie głównej. Pomierzyłem napięcia wyglądają na OK. Jest zasilanie +12 na płycie radia i +5 V na eepromach. Nie mam schematu więc wykonałem tylko pomiary na ważniejszych elementach. Proszę o poradę jak ktoś już miał podobny przypadek i coś wykumał z tego zjawiska. W ostateczności odczytam eeproma i porównam ze wsadami na forum.
    Pozdrawiam Słodki.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Sprawa rozwiązana. Odczyt lewego eeproma 24C08 (patrząc z góry i od tyłu radia) wszystko wyjaśnił. W komórkach gdzie powinien byc kod totalne krzaki. Na wszelki wypadek wyedytowałem dwa pierwsze wiersze pamięci z dobrego wsadu, wpisałem oryginalny kod radia we właściwe komórki i tak poprawionym wsadem zaprogramowałem eeprom 24c08 i radio ruszyło bez problemu. Pytanie tylko w jaki sposób ten eeprom się tak wykrzaczył. Narazie radio chodzi na stole jutro je sprawdzę w samochodzie jak się sytuacja powtórzy po jakims tam czasie to wymienię 24C08 na nowy. Wyedytowany wsad jest sprawdzony także no problem.
    Pozdrawiam.

1
  Szukaj w 5mln produktów