Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2010PR i błąd LSU

09 Mar 2009 21:30 12713 8
  • Poziom 14  
    Od 1,5 roku jestem posiadaczem w/w drukarki, po około 1000 stron wydruku przyszedł czas na regeneracje (pojawiały się białe smugi). Zgodnie z instrukcją rozkręciłem cały kartridż, przeczyściłem, uzupełniłem (toner KATUN) i zmontowałem. Drukarka działała dobrze przez jakieś 300 stron, aż mnie nie miło zaskoczyła takim oto błędem.

Papier podczas wydruku zaczął się "ciąć" za każdym razem. Początkowo (jakieś 7-10 stron) brakowało kilka cm do końca wydruku, obecnie kartka nawet nie dochodzi do bębna. Oto zdjęcie zewnętrzne i wewnętrzne drukarki bez kartridża.

Zewnątrz.

Wewnątrz środek.

Wewnątrz prawa strona.

Wewnątrz lewa strona.

Instrukcja radzi wyłączyć drukarkę na 10 sek. i włączyć. Drukarka wtedy wypluwa bez problemu ciepłą kartkę, lecz na kartce nic nie ma. Błąd pojawia się przy jakimkolwiek następnym wydruku.

Co już próbowałem:
    -przeinstalować sterowniki na najnowsze,
    -zainstalować drukarkę na innym PC,
    -drukować stronę testową bez udziału PC,
    -na nowo zamontować bęben

Kroki te nic nie dały a błąd pojawia się przy każdej próbie wydruku.

Proszę o fachową pomoc i zwracanie się do mnie w mało fachowym języku, bo na serwisowaniu drukarek się niestety nie znam !
  • Poziom 21  
    Błąd LSU oznacza płąd lasera coś z laserem lub jego połączeniem
  • Specjalista - kserokopiarki
    wygląda na błąd lasera, na jak długo miałeś gwarancję - jeśli na 2 lata , to wyjmij toner i zanieś drukarkę do serwisu - lustro lasera się przycina - można oczywiście rozebrać i spróbować przesmarować łożysko lustra
    Błąd LSU oznacz problem z modułem lasera. Zwykle jest to problem mechaniczny, polegający na uszkodzniu silnika lustra polygonowego. W samsungu udało mi sie kilka razy to naprawić, ale jeżeli nie masz doświadczenia w drukarkach, to nie wiem czy powinieneś się do tego zabirać. Trzeba z dużym stopniu rozebrać urządzenie, wyjąc moduł lasera, i zacząc od jego przeczyszczenia.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 16  
    mi kiedyś pojawił się ten błąd i pomogła wymiana tonera, ten stary ciężko chodził i chyba blokował drukarkę nie pamiętam dokładnie, zobacz jak chodzi opc w tonerze
  • Poziom 14  
    Jeśli pod OPC rozumiesz bęben to powiem że chodzi on bardzo ciężko. Z wielkim trudem można nim poruszyć wciskając palec w koło zębate.
  • Poziom 21  
    oCP to bęben i w samsungach one ciężko się obracają to normalne i na pewno nie było by komunikatu lsu to jest laser
    nigdy nie mów "na pewno" u mnie też co prawda w SCX4521 po zamianie kartridge błąd LSU zniknął
  • Poziom 14  
    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi !

Plan na ten tydzień:
    1.Rozkręcenie i przeczyszczenie kartridża,
    2.Załatwienie innego kartridża,
    3.Wysłanie do serwisu BEZ kartridża.

Punkty 1 i 2 nic nie dały, pozostał jeszcze punkt, którego realizacja przyniosła sukces !

Konsultant samsunga polecił jeszcze wyłączenie drukarki na 2h, może to komuś pomoże (mi na pewno nie pomogło).