Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar 8-letnia, uciekł gaz.

09 Mar 2009 21:56 3788 10
  • Poziom 11  
    Witam. Lodówka wygląda jak nowa, a w serwisie kręcą nosem i mówią żeby kupić nową. Czy to naprawdę taki wielki problem ?
    Wiem że gaz ucieka gdzieś w zabudowanych częściach, ale chyba można się tam jakoś dostać ??
  • Admin grupy AGD
    Witam
    Dobry chłodniarz zrobi bez problemu
  • Poziom 24  
    Witam ,trzeba znaleść fachowca który się podejmie takiej naprawy my w Namysłowie to robimy nie każdą da sięzrobić ale trzeba próbować rościna się styropian i szuka wycieku koszt ok 200 zł. Tylko nie serwis bo oni bazują tylko na całych podzespołach.Szukać dobrego chłodziaża.
  • Poziom 16  
    Ta super poprują od tyłu piankę i na końcu stwierdzi że aluminiowa rurka która robi za parownik (element chłodzący) jest dziurawa jak "rzeszoto" dlatego nie bawię się w to bo to naciąganie klienta , albo wymienia się szafę (tak robią autoryzowane serwisy) albo jeśli jest taka możliwość wstawia się osobny parownik w komorę wymieniając odrazu wszystkie rurki na miedziane.I po kłopocie a klient ma jeszcze roczną gwarancję , kwestia tylko kosztów u mnie taka naprawa kosztuje około 400 zł. Więc klient musi zdecydować czy naprawiać czy też kupić nową. Nadmienie również, że lodówki z parownikiem wewnątrz komory chłodniczej lepiej chłodzą.:D
  • Poziom 26  
    przyznam rację RC-BOY ale jego przedmówcy powiem że fachowiec od lodówek to chłodnik a nie chłodziaż nie bawiłbym się w taką naprawę co proponuje "chłodziaż" tylko RC-BOY
    trzeba pamiętac także że do układu napewno dostała się wilgoc (teraz pytanie ile jej się tam dostało) Polarki 8 lat temu chyba miały równierz rurki stalowe i reanimowanie tej lodówki może przynieśc chwilowe zadowolenie .
    nie wiadomo jak długo lodówka pracowała na mniejszej ilości gazu a co za tym idzie kompresor przestawał miec swoje cykle pracy (mógł się po prostu przegrzac) a co za tym idzie może miec spalony olej który jest kwaśny i agresywny dla całego układu....pozdrawiam Namysłów (rodzinne miasto)
  • Specjalista AGD
    sujka5 napisał:
    przyznam rację RC-BOY ale jego przedmówcy powiem że fachowiec od lodówek to chłodnik a nie chłodziaż ............ równierz

Kolego poprawiając kogoś sam pisz poprawnie również i to nie jedyny byk.
  • Poziom 24  
    To zalezy jak się podchodzi do pracy jesli solidnie to można rozciąć i znleść usterkę gdybym tego nie robił to bym nie pisał jakoś żaden klient reklamacji nie zgłasza sam mam taką lodówko zamrażarkę którą serwis na gwarancji naprawiał 4 razy wszystko wymieniał tylko nie szafkę która była do wymiany a ja wymieniłem kawałek rurki pod styropianem chodzi 3 rok a klientów którym naprawiano w cudzysłowie w serwisie tylko nabijano gaz a nie usuwano przyczyny wycieku znam kilku którym pózniej robiłem ominięcia i są zadowoleni a co do tego chłodnika to kojarzy się z zupą oczywiście żle napisałem chłodziaż bo powinno być chłodniarz i taki zawód jest poszukiwany w ofertach pracy różnych firm chłodniczych tak że jak się chce kogoś poprawiać to trzeba robic to perfekcyjnie.Pozdrawiam wszystkich chłodniarzy. chłodziaży i również chłodników
  • Poziom 11  
    Ojej ! ale się temat rozkręcił. Dziękuję za podpowiedzi, chyba sam ją będę rozcinał, bo w Białymstoku nikt nie chce dać gwarancji na taką naprawę. Jak już ją rozbebeszę to zobaczę co dalej, myślałem o wymianie rurek na miedziane, ale jedna cienka stalowa rurka znika gdzieś pod spodem, i wraca obok, nie wiem dlaczego, a nie chcę rozcinać jeszcze spodu.
  • Poziom 20  
    fimex napisał:
    Ojej ! ale jedna cienka stalowa rurka znika gdzieś pod spodem, i wraca obok, nie wiem dlaczego, a nie chcę rozcinać jeszcze spodu.
    Witam.Tą rurkę zostaw w spokoju bo roz.....sz szafę.
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązałem złomując lodówkę, ale uwaga ! złomując lodówkę bez agregatu trzeba dopłacić na złomie ok. 60 zł.