Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomysł na system alarmowy na zewnątrz .

kamsz-o 09 Mar 2009 22:54 2707 4
Optex
    kamsz-o
    Level 13  
    Witam wszystkich serdecznie !!!
    Mam pomysł na system alarmowy stosunkowo tani do jego gabartów, a o to on :
    Potrzebne nam będa takie rzeczy :
    1. Czujka zewnętrzna na 230V ( każdy sobie wybierze potrzebny kąt widzenia ja np. kupie taką http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=293 która ma kąt widzenia 270*)
    2. Programator czasowy najlepiej 7-dniowy i 24-godzinny taki jak ten http://allegro.pl/ aukcja nr 57287749 ( stosunkowo tani zastępuje on nam centralke alarmową + manipulator zestaw Satela CA-4 kosztuje ok 210 zł a ten 30 :) )
    3. Sygnalizator ( to już Państwa wybór jaki ja posiadam Satel syg. wew. SPL-100 jest on przeznaczony do wewnątrz ale ja go używam na dworzu ( gwarancja tego nie porywa jeżeli syg. uszkodzi sie z powodu dostania sie wody bądz innych czynników atmosferyczny !!! )
    4. Przetwornica najlepiej sterowana tzn na wejściu 230V na wyjściu 6/9/12 V
    I to już wszystko razem nie powinna cena przekroczyć 200 zł u mnie taniej wyjdzie ponieważ mam wszystko oprócz czujnika i programatora ;)
    Zasada działania :
    Czujka zostanie zamontowana na ścianie i odpowidnio zaprogramowana ( tzn. ustawimu czas włączenia ( czyli podania napięcia 230V na wyjście ) czułość na ruch m.in zasięg czujnika, światło. Do wyjścia czujki podpinamy kabel łączący z przetwornicą, a do przetwornicy podłączamy urządzenie sygnalizujące 9 jak wcześniej wspomniałem np. syrene, diode, oświetlenie zewnętrzne, pompa wodna ( jeżeli ktoś ma zraszacze wynurzalne to opryska włamywacza ale takie zwykłe tez zdadzą egzamin ). Do programatora podłaczymy czujnik i możemy nim dokładnie operować np. o jakiej godzinie może sie właczyć alarm w stan czuwania ( tak jest w SSWIN nazwya się to TIMER ) badź wyłączać go. Syrena będzie miała głowny wyłacznik dzieki niemu będziemy mogli wyłaczyć ja kiedy bylko chcemy. To jest mój plan alarmu :
    Jest niedziela godzina 12 w południe programuje alarm na cały tydzień np. :
    Poniedziałek idę spać o godzinie 22:15 alarm jest zaprogramowany żeby się uruchomił o 22:10 a wyłaczył się o 9:00 rano dzięki temu rozwiazaniu nie będe musiał wpisywac żadnego hasła tylko alarm sam się wyłaczy, a jak ktos wejdzie na zasięg działąnia czujki to czujka wyśle przez kabel napięcie o wartości 230v do przetwornicy a przetwornica 12V do sygnalizatora a z sygnalizatora rozlegnie się bardzo głosny i bardzo roznoszący sie sygnał po całej posesji a czas jaki bedzie dział sygnalizator regulujemy przy czujce.
    To jest mój pomysł nie wiem jak sie wam on podoba ale mi sie bardzo podoba i za to jest oszczędny. Planuje sobie kupic profesionalny alrm ale nie w tej chwili jedna czujka dobrej jakosci kosztuje ok 300 zł + centralka a jak bede miał profesionalny system to jeszcze zainstaluje alarm w domku :0
    Zastanawiam się jak to zrobić jak po wystepie 3 alarmu czujka wyśle napiecie do przetwornicy a przetwornica do sygnalizatora na 10 minut ?
    Prosze o sugestie i opinie 0

Moderated By sharp:

Link do Allegro skasowałem - Regulamin p.10.11.

• Optex
    Maher
    Level 21  
    Po pierwsze czujnik zewnętrzny od czujnika załączającego światło różni sie torami detekcji i jakością wykonania (dla czujnika światła niema znaczenia czy ptak czy inne zwierze go załączy ,najwyżej się światło zapali , a dla czujnika ruchu jest to poważny problem) - szkoda mi tylko twoich sąsiadów i ich nieprzespanych nocy.
  • Optex
    bartez132
    Level 18  
    sugestia: kup sobie centralke alarmowa i nie cuduj. opinia malo praktyczny ten "system"
    RafalRadom
    Level 17  
    Podoba mi się to :D . Masz rację tanie to to będzie, lecz, z praktycznością obsługi nie wiele to będzie miało wspólnego, a ja też jak kolega wyżej napisał: współczuję twoim sąsiadom.

Powiem ci szczerze, że widziałem taki "system" w działaniu na żywo, na chronionym obiekcie zaprzyjaźnionej firmy ochrony. MASAKRA! Było tanie? Tak. I to już wszystkie zalety. W mojej obecności przeszedł kot. Domyśl się co się działo. Nie będę też pisał co mówili sąsiedzi na temat tego wycia kilka razy w nocy, cenzura by tego nie przepuściła.

Pozdrowionka
    kamsz-o
    Level 13  
    Dziekuje wszystkim za opinie zdecydowałem się na centrale Satel' a Integra 24 bądź CA10 z 1x manipulator LCD i 1x zewnętrzny, 1x SD-3001, 1x Sp-4003,2x SPW-100,3x Luna i 3 Aqua,