Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie tylnej szyby Opel Manta A

SCREAM_NO1 10 Mar 2009 01:02 1053 2
  • #1 10 Mar 2009 01:02
    SCREAM_NO1
    Poziom 11  

Witam!

Mam OPLA MANTE A z 72r. Samochód jest bardzo oryginalny i dosyć rzadki, jego największą wadą jest to że nie można dostać do niego wielu nowych części( w tym szyb). Mam problem z tylną szybą ogrzewaną. Otóż szyba po 37 latach nic a nic nie grzeje przyjrzałem się szybie z lupą i pozostały tylko resztki kleju a z powłoki metalicznej na ścieżkach nie ma już nic. Jedynie na paskach bocznych przy konektorach pozostał metal. Mam pytanie czy wiecie może o jakiejś skutecznej metodzie odtworzenia tych ścieżek. Zależy mi przede wszystkim na trwałości i estetyce. Próbowałem kleju do ścieżek PULSAR VOLT ale to jest jakieś nieporozumienie bo on w ogóle nie przewodzi. Mieszałem to dziadostwo około 5 minut (producent zaleca 2) malowałem po kilka warstw a woltomierz ani nie drgnął.

Pomóżcie proszę. Samochód ma nadwozie w wersji Coupe szyba jest bardzo płasko położona. Z racji wieku nie wszystkie uszczelki są w dobrym stanie i w momencie kiedy pojawi się trochę wilgoci na polu szyba momentalnie paruje. Proszę tylko nie doradzajcie mi naklejania pasków z folii aluminiowej lub zamontowania dmuchawki bo nie o to pytam :-)

0 2
  • #2 10 Mar 2009 10:19
    mariusz83x83
    Poziom 20  

Witam znajomy kiedyś kleił w asconie na szybe cieńkie druciki miedziane najpierw smarował je klejem i przyklejał je w miejsce starych pasków na szybie końcówki po bokach łapał klejem miedzianym do regenerowania szyb i nawet całkiem fajnie to wyglądało jak oryginał .

0
  • #3 11 Mar 2009 01:20
    SCREAM_NO1
    Poziom 11  

Hmm no jest to jakaś myśl, w sumie mógłbym kleić to tym PULSAREM. Ciekaw jestem jak cienkich drucików użył.

0
  Szukaj w 5mln produktów