Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa garażu konstrukcja stalowa Porady Pytania

atomic99 10 Mar 2009 07:16 22115 10
  • #1 10 Mar 2009 07:16
    atomic99
    Poziom 31  

Nie wiedziałem gdzie się z tym tematem wcisnąć

Mam sprawę, chcę postawić garaż na dwa samochody i jakiś warsztacik żeby się zmieścił o wymiarach 7x12m
    Mam zamiar postawić go na konstrukcji tzw. lekkiej stalowej
    na takich klockach jak tu ta wiata
    Budowa garażu konstrukcja stalowa Porady Pytania
    Z tego co słyszałem to na takie konstrukcję które stoją
    na takich klockach betonowych i są do nich przykręcane śrubami
    nie potrzebne są projekty, geodeci, kierownicy budowy i inne darmozjady

Bo chcąc postawić taki murowany garaż to project, geodeta, kierownic budowy to koszty około 4000zł
    To ja za 4000zł to materiał na całą konstrukcję kupię

Więc jak to jest z tymi konstrukcjami potrzebny projekt czy nie ? ? ?

W różnych źródłach patrzyłem i jestem tak zdezorientowany że szok
    Z góry dzięki za odpowiedzi

0 10
  • #2 10 Mar 2009 09:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Mar 2009 06:32
    atomic99
    Poziom 31  

no właśnie a gdzie można znaleźć takie informacje ?

Zna ktoś jakąś stronę ?

0
  • #4 14 Mar 2009 08:43
    Dowódca baterii
    Poziom 16  

Starostwo Powiatowe. Wydział Architektury i Budownictwa.

1
  • #5 14 Mar 2009 10:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Mar 2009 11:44
    kierbedz4
    Poziom 34  

Proponuję Ci 5 może 6 szkieletów segmentów kontenerowtch wykonanych fabrycznie skręcanych na śruby z których możesz wykonać 2 garaże na osobówki i warsztat w jednym segmęcie. Sciany możesz wykonać z dwustronnie profilowanej trapezowej blachy pomiędzy którą jest piankowa izolacja.Okna możesz wstawić plastykowe.W firmie mamy te szkielety segmentów kontenerowych do odstąpienia.Cena za całość 2000 zł.Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt.

1
  • #7 14 Mar 2009 12:06
    atomic99
    Poziom 31  

kierbedz4 napisał:
    ....Cena za całość 2000 zł.Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt.

Co się mieści w tych 2000zł ? ? ?

Jak to wygląda ?
    Masz jakieś fotki albo stronę gdzie można zobaczyć takie konstrukcję ?

0
  • #8 14 Mar 2009 12:36
    kierbedz4
    Poziom 34  

Jest to 5 lub 6 fabrycznych szkieletów kontenerowych masywnie wykonanych o jednakowych parametrach wysokościowych skręcanych do siebie bokami na śruby,Pokrytych stalową blachą.Za tą cenę właśnie mieści się tych 5 lub6 segmentów.Stan tych szkieletów do zabudowy jest dobry i należy je tylko rozkręcić z całości na segmenty rozkręcić i po każdym segmencie załadować na podwoziówkę.Takie segmenty pojedyncze przewozi się i na placu budowy łączy śrubami w całość.Można je zobaczyć na placach budowy gdzie skęcone w całość stanowią kontenrrowe zaplecze socjalne dla pracowników lub pomieszczenie magazynowe.

0
  • #9 15 Kwi 2009 10:45
    marianna58
    Poziom 1  

Oo Kierbedz4 jestem zainteresowana tymi konstrukcjami podaj kontakt.
    Potrzebuję postawić zaplecze budowy na to nie trzeba zgłoszenia ani pozwolenia.Pozdrawiam ,moje GG marianna1149058

0
  • #10 16 Kwi 2009 22:09
    kierbedz4
    Poziom 34  

W chwili obecnej temat nieaktualny.Kontenery stały na terenie będącym własnością miasta i na polecenie miasta należało je usunąć.I tak 2 kontenery zostały popalone częściowo na złom a częściowo w celu odzysku materiału.Pozostałe są w fazie rozbiórki.

0
  • #11 23 Mar 2011 22:40
    snip7
    Poziom 9  

Proszę o poradę konstrukcyjną do budowy budynku gospodarczego-blaszaka 4x6 z dachem dwuspadowym.
    Interesuje mnie głównie konstrukcja dachu, ścian i drzwi otwieranych 2-skrzydłowych (tj.rodzaje użytej stali - jak i gdzie ceownik, kątownik, profil zamknięty? )
    Może jakieś szkice lub chociaż opisy co i jak?
    Zależy mi na solidnej konstrukcji tak aby można było śmiało podwiesić pod dachem lekkie przedmioty jak: narty czy "trumnę"-bagażnik samochodowy itp. a w zimie nie było kłopotu z nadmiernym obciążeniem przez śnieg.

1