Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która karta sieciowa WiFi (miniPCI) lepsza

Krzychu7 10 Mar 2009 08:44 5954 12
  • #1 10 Mar 2009 08:44
    Krzychu7
    Poziom 39  

Która karta sieciowa (miniPCI) jest lepsza:
    1. Atheros AR5BXB65 Wireless 802.11b/g 54Mbps
    2. Realtek RTL8187B Wireless 802.11 b/g 54Mbps

0 12
  • #2 10 Mar 2009 08:48
    agorny
    Poziom 24  

Obie nie są najlepsze. Do czego ma być ta karta?

0
  • #3 10 Mar 2009 09:00
    Krzychu7
    Poziom 39  

Obecnie mam w laptopie Realtek RTL8187B. Mam możliwość zamiany na Atheros AR5BXB65.
    Z kartą Realteka mam problem podczas rozmów przez Skype'a. Często zdarzają się kilkusekundowe zaniki i wtedy albo ja nie słyszę rozmówcy albo on mnie. Połączenie nie jest zrywane. Siła sygnału: doskonała. Korzystam z internetu przez sieć TVK oraz routera DIR-300. Przy połączeniu kablem sieciowym (także przez router) jest wszystko ok więc nie jest to wina dostawcy internetu. Ewentualnie jaką inną kartę polecasz.

0
  • #4 10 Mar 2009 13:54
    agorny
    Poziom 24  

Windows "lubi" zrywać połączenia via WiFi. Na tym samym laptopie pod xp mam co jakiś czas przerwy, pod linuxem zjawisko nie występuje. Nie jest to jedyny znany mi przypadek takiego zachownia. Co do samych kart - atheros według mnie jest lepszy niż realtek w kartach wifi.

0
  • #5 10 Mar 2009 14:16
    Zaragoza
    Poziom 10  

agorny napisał:
    Windows "lubi" zrywać połączenia via WiFi.

...to są bzdury. Trzeba umieć Windows skonfigurować.

agorny napisał:
    Na tym samym laptopie pod xp mam co jakiś czas przerwy, pod linuxem zjawisko nie występuje. Nie jest to jedyny znany mi przypadek takiego zachownia.

Dobrze skonfiguruj zarządzanie energią to będzie działać prawidłowo. Jeśli Linux jest taki perfekcyjny to dlaczego nie jest instalowany w większości nowych komputerów na świecie? Byłyby komputery i tańsze i nie byłoby tyle postów na forach. Ale się rozgrzałem...

agorny napisał:
    Co do samych kart - atheros według mnie jest lepszy niż realtek w kartach wifi.

Wymiana karty może poprawić sytuację ale nie musi, skoro to XP jest winny...

Ja bym popracował nad antenkami...

0
  • #6 10 Mar 2009 14:29
    Krzychu7
    Poziom 39  

Problem występuje na Windows XP oraz Windows Vista z taką samą częstotliwością.

0
  • #7 10 Mar 2009 15:28
    agorny
    Poziom 24  

Zaragoza napisał:
    agorny napisał:
    Windows "lubi" zrywać połączenia via WiFi.

...to są bzdury. Trzeba umieć Windows skonfigurować.

agorny napisał:
    Na tym samym laptopie pod xp mam co jakiś czas przerwy, pod linuxem zjawisko nie występuje. Nie jest to jedyny znany mi przypadek takiego zachownia.

Dobrze skonfiguruj zarządzanie energią to będzie działać prawidłowo. Jeśli Linux jest taki perfekcyjny to dlaczego nie jest instalowany w większości nowych komputerów na świecie? Byłyby komputery i tańsze i nie byłoby tyle postów na forach. Ale się rozgrzałem...

agorny napisał:
    Co do samych kart - atheros według mnie jest lepszy niż realtek w kartach wifi.

Wymiana karty może poprawić sytuację ale nie musi, skoro to XP jest winny...

Ja bym popracował nad antenkami...

Post nie miał za zadanie wykazania wyzszości jednego systemu nad drugim, a jedynie wykazanie pewnej prawidłowości. Nie wniosłeś nic do dyskucji, poza chorymi emocjami na słowo linux.

0
  • #8 11 Mar 2009 17:08
    Zaragoza
    Poziom 10  

To nie ja zacząłem od Linuxa.
    Nie wniosłem nic? No fakt. Żadnego płynu...Może czytaj uważniej, poradziłem autorowi żeby "popracował" nad antenkami.
    W podobnej sytuacji był mój znajomy i chciaż był laikiem z zakresu wiedzy o OSach poradził sobie tak:
    Kupił sąsiadowi droższy zestaw bezprzewodowy klawiatura/mysz, który już nie zakłóca mu sygnału WiFi.
    Zaznaczę, że w WinXP siłę sygnału miał znakomitą a podczas rozmowy przez Skype i MsPortrait miał czasami przerwy. To "czasami" zmobilizowało go do szukania zewnętrznej przyczyny.

Może teraz coś wniosłem do dyskusji.

A co do kart...
    ..też mam lepsze zdanie o Atherosach, przy czym jestem maniakiem wyciszania i eliminacji grzania się komputerów, szczególnie notebook'ów więc nie znając dokładnych parametrów tych kart nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć.
    Do normalnych/zwykłych zastosowań najlepszy jest Ralink.

0
  • #9 17 Mar 2009 07:35
    Krzychu7
    Poziom 39  

Krzychu7 napisał:
    Obecnie mam w laptopie Realtek RTL8187B. Mam możliwość zamiany na Atheros AR5BXB65.
    Z kartą Realteka mam problem podczas rozmów przez Skype'a. Często zdarzają się kilkusekundowe zaniki i wtedy albo ja nie słyszę rozmówcy albo on mnie. Połączenie nie jest zrywane. Siła sygnału: doskonała. Korzystam z internetu przez sieć TVK oraz routera DIR-300. Przy połączeniu kablem sieciowym (także przez router) jest wszystko ok więc nie jest to wina dostawcy internetu. Ewentualnie jaką inną kartę polecasz.

Zainstalowałem Atheros AR5BXB65 i wszystkie problemy ustąpiły. Jakość rozmów przez Skype'a - jak przez kabel :D

0
  • #10 17 Mar 2009 13:27
    przemq
    Poziom 10  

niestety jakość chipsetu realtek pozostawia wiele do życzenia. Atheros jest lepszym chipsetem. Pytanie jakie miałeś to urządzenie z któego pobierałeś sygnał? Być może też był na atheros'ie ? Wiadomo, że to też kwestia odpowiednich sterowników.

0
  • #11 18 Kwi 2009 18:26
    kosa1010
    Poziom 9  

Moim zdaniem Atheros jest lepszy od Realtek`a bo na Atheros`ie można bardziej poszaleć (nadaje się do hakowania sieci) na Realtek o tym można jedynie pomarzyć

0
  • #12 18 Kwi 2009 21:39
    agorny
    Poziom 24  

Co ten post miał wnieść do tematu? Napisałeś po miesiącu i do tego nic nowego...

0
  • #13 20 Sie 2009 12:42
    Krzychu7
    Poziom 39  

Krzychu7 napisał:
    Krzychu7 napisał:

Zainstalowałem Atheros AR5BXB65 i wszystkie problemy ustąpiły. Sieć działa idealnie. Jakość rozmów przez Skype'a - jak przez kabel :D

Zamykam temat.

0