Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E30 łamigłówka z automatyczną skrzynią biegów

scmg 10 Mar 2009 09:44 3255 7
  • #1 10 Mar 2009 09:44
    scmg
    Poziom 9  

Witam mam taki problem.Niedawno padła mi skrzynia biegów automat,z racji wieku auta nie mogłem dostać skrzyni w tym roczniku 1989,kupiłem więc z 1992roku.
    Skrzynia 4HP22,z elektrycznym sterowaniem u mnie była mechaniczna,moja beja ma silnik 1,6l a skrzynia którą kupiłem jeździła z 2.5l silnikiem 6cyl.Po zamontowaniu skrzynia chodzi w trybie awaryjnym na 3 biegu,komputera nie podłączyłem bo niewiem gdzie i czy jest możliwość,moim silnikiem steruje komputer MOTRONIC 0261200174,niema żadnych dodatkowych wejść,podobnie jak sterowanie skrzyni,tutaj niema też wyjścia do podpięcia do kompa silnika,jest wiązka kompa skrzyni z której wychodzi sterowanie el.szybami i lusterkami,oraz podgrzewaniem foteli,u siebie też mam szyby,lustra i ogrzewanie foteli,el.
    Jest jeszcze centralny zamek,wszystkie te kable wychodzą z modułu sterowania skrzynią biegów,z wiązki kompa silnika wychodzą jakieś wolne kable,ale nie mam pojęcia o elektronice i nie chce zepsuc czegos.
    Moje pytanie,czy jest szansa podpięcia tego modułu skrzyni do kompa silnika i czy to ma być podpięte do kompa silnika?
    Dodatkowe informacje to:Silnik M40 1.6l,komp skrzyni biegów:BOSCH 0 260 002 046

0 7
  • #2 11 Mar 2009 00:00
    mosiek2206
    Poziom 13  

wątpię żebyś to podpią a jak by ci sie to jakoś udało to pomyśl jak to auto będzie chodzić skrzynia z całkiem innego silnika przy doborze skrzyni jest ważne jakim paliwem jest zasilana, jaki mechanizm zasilania w paliwo a ty odwaliłeś skrzynie od silnika który w żadnym stopniu nie jest podobny do twojego i chcesz żeby to chodziło i to jeszcze automat kiepski zakup zrobiłeś.

0
  • #3 11 Mar 2009 08:42
    scmg
    Poziom 9  

Tamten silnik był benzynowy.Na razie wiem że moduł skrzyni jest podpięty do wiązki kompa silnika jednym kablem,prawdopodbnie do czujnika obrotów silnika,bo żeby odpowiednio sterowna była skrzynia,musi mieć informacje o prędkości obrotowej silnika,po zatym te skrzynie pakowano od 85 do 95 roku,więc tamte lata to żadna elektronika,a polak potrafi,w poniedziałek jade do elektronika,to dam odpowiedź.

0
  • #4 11 Mar 2009 10:21
    mosiek2206
    Poziom 13  

może na wygląd te same ale w środku bywa rożnie jak ci sie uda to złożyć i będzie jeździł jak trzeba to dobrze. Napisz jak zrobisz bo jestem ciekawy

0
  • #5 11 Mar 2009 18:57
    scmg
    Poziom 9  

Z tego co ja sie dowiedziałem z tego i innych for,o działaniu skrzyń automatycznych,to powinbno działać gdyż,cała elektryka skrzyni to 4 cewki elektryczne i moduł który dostaje informacje od kompa silnika o prędkości obrotowej silnika,to wszystko,a skrzynia ma tabliczke znamionową z takimi symbolami jak miała moja czyli:ZF4HP22 nawet numer części magazynowej jest ten sam.

0
  • #6 11 Mar 2009 20:06
    mosiek2206
    Poziom 13  

A to zmienia postać rzeczy jak ma takie same nr to jest bardzo możliwe ze będzie wszystko w porządku.

0
  • #7 16 Mar 2009 16:56
    scmg
    Poziom 9  

Jest tak:fachowiec elektryk u którego byłem niepodjął się roboty,ale w czwartek jadę do innego fachowca,który się podjął i powiedział że to najmniejszy problem,dwie godziny i po robocie.
    odpowiem w czwartek jak się zrobi.Poza tym mechanicy niemają czasu na pierdoły i niema sie co dziwić.
    Pozdro

0
  • #8 30 Mar 2009 13:35
    scmg
    Poziom 9  

i skrzynia działa łącznie z jazdą sport ekonomik i zimowa,słowem chodzi jak zegarek tylko trzeba gościa który ma czas i chęci dłubać w instalacji elektrycznej.
    Dla zainteresowanych,komputer Motronic jest przystosowany do obsługi ASB,instalacje trzeba troche przerobić,przy zegarach i takie tam ale hula,i bez ściemy te elektroniczne skrzynie montowano już w 87roku kiedy to wyszło pierwsze E34,a E30 miały już przystosowaną instalacje do obsługi skrzyn typuZF 4HP22 z EGS-em czyli pseudokomputerem,od roku88 bo pakowano do nich silniki te same co w e34 czyli 2.0 2.5 a te skrzynie chodziły z tymi silnikami.
    Jest to tylko kwestia czasu dla człowieka który to będzie robił bo jednak nie jest to kwestia 2 godzin.
    Pozdrawiam

0