Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aminet 110 STB IPTV ( Amino, Aminocom) instrukcja

Blava 10 Mar 2009 10:02 2463 2
  • #1 10 Mar 2009 10:02
    Blava
    Poziom 9  

Byc moze wybralem nie najlepsze miejsce na moj watek. W przypadku jakiejs kolizji prosilbym admina na przeniesienie na odpowiednie miejsce.
    Od kilku tygodni jestem w posiadaniu set top boxu do obslugi platnej telewizji internetowej.
    www.aminocom.com/products/ipstb/aminet110.html
    Przejrzalem troche stron ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujacy mnie problem.
    Dolaczona instrukcja oblugi jest bardzo skromna a technicy na hotline u mojego dostawcy internetu o nic lepsi.
    Ogladajac pilota i dedukujac na podstawie zauwazonych przyciskow wnioskuje ze pilot mialby obslugiwac set top box jak rownierz po wcisnieciu jednego przycisku dodatkowe urzadzenie, w moim przypadku telewizor. Narazie posiadam starszy telewizor CRT Toshiba 216R9D i chcialbym obydwa ustrojstwa obslugiwac jednym pilotem. Doteraz nie udalo sie mi rozgryzc w jaki sposob nauczyc pilota od Aminetu obslugiwac moja Toshibe.
    Oprocz tego mam jeszcze dodatkowego uniwersalnego pilota URC 22B-6A z ktorym udalo sie nauczyc obsluge Toshiby oraz Philipsa ale w zaden sposob nie trybi z set top boxem.
    Czy ktos z kolegow spotkal sie z podobnym ustrojstwem? A moze by wniosl troche swiatla do tego ciemnego tunelu
    Na telewizorze potrzebowalbym uruchomic tylko funkcje wlacz/ wylacz, wybor kanalu oraz regulacje glosnosci.
    Wybaczcie moje bledy stylistyczno-gramatyczne ale juz wprawie cwierc wieku zyje na obczyznie.
    W pierwszym poscie pozdrawiam wszystkich czytajacych.

P.S. Kto szuka ten znajdzie. Glowny problem z mojego punktu widzenia udalo sie rozwiazac. Dla potrzebujacych zostawiam linki:
    http://www.t-2.net/docs/Televizija/Remote_Codes_EU.pdf
    http://www.streamclub.ru/index.php?module=uploads&func=download&fileId=2200

Pozostal tylko jeszcze problem znalezienia kodu Amino dla pilota URC 22B-6A

0 2
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 10 Kwi 2009 12:22
    izosan
    Poziom 1  

no to masz zabawę :] na szczęście pracowałem przy tym sprzęcie:P
    cody to:

TOSHIBA 038, 052, 062, 066, 093, 098, 130, 149

aby zaprogramować pilota:
    naciśnij i przytrzymaj w tym samym czasie TV i OK
    TV powinno być podświetlone
    wpisz kod (jeden z nich powinien działać)
    po wpisaniu kodu przycisk TV powinien zgasnąć

a tu masz instrukcje obsługi :]
    http://www.nvc.net/brochures/AMINO%20Remote%20Control%20User%20Guide.pdf

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 10 Kwi 2009 21:45
    Blava
    Poziom 9  

Dziekuje Izosan za udzielona odpowiedz. Ale gdybys moja wiadomosc przeczytal do konca to rozwiazanie podalem w P.S. :-)
    Problem pozostal jedynie przy konfiguracji Amina pod pilota uniwersalnego URC 22B-6A.
    Ale juz niedlugo i to bedzie historia bo prawdopodobnie w przeciagu miesiaca maja dla mnie wymienic na jakies nowsze "pudelko" STB ktore bedzie posiadac HDMI oraz mozliwosc wspolpracy z MP 4 full HD.

0