Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Linux bądź gra pod Linux do sprawdzenia joysticka?

10 Mar 2009 10:43 3594 11
  • Poziom 28  
    Cześć.
    Dostałem w podarunku joystick,o którym nic nie wiem i chcę sprawdzić jego działanie.Mój problem polega na nieposiadaniu żadnej gry,w której mógłbym to zrobić.Używam systemu Linux,na stałe Mandrivy oraz mam na płycie Ubuntu i kilka innych.Zaznaczam,że poszukuję jakiegoś łatwego w instalacji rozwiązania.Czy dobrze kojarzę,że był kiedyś Linux GeexBox (nazwę mogłem przekręcić) przeznaczony do grania?A może jest jakaś inna taka dystrybucja?Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy dowolny linux.
    Wpisz w konsoli:
    Code:
     cat /dev/input/js0 

Wówczas każdy ruch joysticka (lewo, prawo, itd.) powinien powodować wyświetlanie się w konsoli odpowiednich dla danego ruchu kodów.
  • Poziom 28  
    Dzięki za odpowiedź.Zrobiłem tak i faktycznie po poruszaniu joystickiem pokazują się jakieś znaczki.Czy może ktoś byłby w stanie naprowadzić mnie chociaż na jakiś tytuł gry pod Ubuntu albo Mandrivę-wykorzystującej joystick?Chodzi mi o coś w miarę zajmującego mało miejsca/krótko ściągającego się.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Dzięki za poradę.Chociaż w tym momencie jestem zajęty innymi sprawami i ewentualną odpowiedź co do powodzenia takiego rozwiązania zamieszczę za jakiś czas.Jednocześnie wpadłem na inny pomysł:użyć FreeDOS'a i spod niego uruchomić jakąś prostą gierkę
    U mnie najważniejszym problemem jest wolny Internet,a FreeDOS'a mam na płycie.Myślę o jakiejś gierce zajmującej naprawdę mało miejsca.I tutaj powraca też kwestia tego,aby grało się przy użyciu joysticka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Jeszcze mozes spróbować

sudo apt-get install jscalibrator
    A nastepnie uruchomić go poleceniem
    jscalibrator

I widzisz co działa a co nie. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 28  
    Kajtek_170 napisał:
    Jeszcze mozes spróbować

sudo apt-get install jscalibrator
    A nastepnie uruchomić go poleceniem
    jscalibrator

I widzisz co działa a co nie. Pozdrawiam ;)

Zrobiłem tak i mam mały problem:przyciski,prawo-lewo działa prawidłowo.Ale ma jakby zamienioną górę z dołem.
  • Poziom 10  
    Moje pytanie trochę odbiega od danego tematu gdyż z ciągnąłem sobie America's Army z neta dla linuxa ale jest to jakiś plik .bin którego nie wiem jak otworzyć czytałem już parę innych wiadomości na innych forach ale dalej nic?Co robić?I chce dodać, że dopiero zaczynam zabawę z linuxem a mam ubuntu 9.04 desktop edition.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Plik bin instalujesz najczęściej w konsoli wpisując:
    Code:
    sudo sh ./nazwa_pliku.bin

Powinien być manual na stronie skąd pobrałeś jak zainstalować.
  • Poziom 22  
    American Army powinneś mieć w repozytoriach, a z repozytoriów instaluje sie 10 razy prościej ;)
    A Co do zamiany góra z dołem, do gdzieś jak pamiętam był przełącznik który zmienia góra dół, dół góra ;)
    A mi w ogóle na Kubuntu nie działa Joystick, a na Debianie tak i sam tego nie ogarniam ;)
  • Poziom 22  
    Witam. Akurat przypadkowo zajrzałem w ten temat, to mogę od razu sprostować bo doszedłem dla czego na systemach z rodziny ubuntu nie działał joystick. wystarczy załadować odpowiednie moduły jądra czyli:

sudo modprobe "nazwa modułu"
    A moduły wymagane to:
    joydev
    ns558
    sidewinder
    analog
    iforce

Można je potem dodać do auto-startu oczywiście.

kalibracja joysticka to jscal -c /dev/input/js0
    Pozdrawiam