Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson C20 migające diody

Darek_ta 18 Apr 2004 11:22 9466 26
IGE-XAO
    Darek_ta
    Level 12  
    Drukarka epson C20 po wymianie tuszu (nie dolewaniu) wydrukowała ok 2 kartki potem niby drukuje ale nic nie było widać , przerwane drukowanie by wyczyścić głowice a tu brak komunikacji z drukarką migają naprzemian diody led
    Poczytałem trochę myślałem że może problem z -pampersem- trochę nią drukowałem i da się to zrobić programem
    SSC Service 3_0 ale mam komunikat "Printer off , or some other problem! "
    Może ktoś miał podobny problem lub ma na to jakąś radę.
  • IGE-XAO
    User removed account
    User removed account  
    Darek_ta
    Level 12  
    Drukarka była nowa ma ok 1,5 roku .
    Raczej mało używana. Standart co jakiś czas wydruk paru kartek.
    Może pobawić się z epromem 93C46 ale skąd wsad ?
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    w dziale schematy jest serwisowka do tej drukarki i program sewisowy.. sciagnij poczytaj pobaw sie .. moze cos da sie zrobic
    Genos182
    Level 13  
    Witam
    :arrow: Darek_ta: mam dokladnie ten sam problem. Kupilem ostatnio ta drukarke uszkodzona. Byl problem z wciaganiem papieru lecz to dalo sie naprawic. Okazalo sie ze winne byly zle zaczepione sprezynki. Lecz tu sie wlasnie pojawil problem taki jak opisales. Wysylam do drukarki druk a tu tylko te migajece diody :? Poradziles sobie jakos z tym?
  • IGE-XAO
    Krzychu_S
    Level 15  
    Bie chcę się chwalić, ale ja też mam ten sam problem, z tym że u mnie to jest EPSON Stylus C40UX. Po włączeniu drukarki i ruchu głowicą zaczynają migać na przemian diody (zielona i czerwona). W EPSON Status Monitor widnieje komunikat Maintenance call : Parts inside your printer require maintenance or replacement. Contact your dealer.Co konkretnie może być uszkodzone? Pozdrowienia. 8)
    Genos182
    Level 13  
    Tak sie zastanawialem nad tym i doszedlem do wniosku ze drukarka nie wykrywa papieru. Sa tam jakies fotodiody w obudowie i jak je odlaczylem to wtedy te diody czerwona i zielona przestaly migac. Czerwona sie zaswiecila na stale i zielona chyba tez. Wiec mysle ze cos tam mozna poprobowac.
    User removed account
    User removed account  
    Krzychu_S
    Level 15  
    No nie, papier to nie jest. Stylus C20 i C40 to ta sama linia. U mnie (C40) jeżeli jest papier w drukarce to go poprostu wypluwa i zaczyna mrugać. Ale faktycznie blokując przy włączeniu dżwignie czujnika albo papieru albo pozycji głowicy nie mruga tylko diody świecą , ale z kolei w monitorze sygnalizuje problem z papierem (zablokowany). Pomysłu dalej nie mam.
    hq
    Level 15  
    prawdopodobnie trzeba skasowac licznik, robilem to w epsonach 480, 580 zachowywaly sie tak samo nie bylo komunikacji z kompem po usb i wyskakiwal napis w stylu brak polaczenia skontaktuj sie z serwisem. hq
    Krzychu_S
    Level 15  
    Tu się komunikuje, tylko informuje o usterce wewnątrz drukarki.Podaje stany poszczególnych kolorów itp.. Tak samo się zachowuje bez podłączenia do kompa; po ruchu głowicą zaczyna mrugać. Nic więcej.
    User removed account
    User removed account  
    Krzychu_S
    Level 15  
    To co - beznadziejny przypadek. Zamiast do servisu lepiej pójść do sklepu. Z drugiej srtony to nie majątek.
    Genos182
    Level 13  
    hmmm, to nie za dobrze swiadczy o tej drukarce ze ma taka czesto powtarzaca sie usterke:/
    :arrow: hq: moglbys cos wiecej o tym kasowaniu licznika napisac? Czy to mozna zrobic w domowych warunkach? W jakich granicach cenowych moglaby ewentualnie kosztowac naprawa?
    AliYO
    Level 19  
    w dziale Schematy komputerow sa juz programiki do serwisu tych drukarek i nie potrzeba specjalnej wiedzy zeby je obsugiwac, same ci powiedza co jest nie tak z drukarka
    Krzychu_S
    Level 15  
    Ja znalazłem w dziale Instr Servisowe i Obsługi Epson Printer Adjustment Program i w końcu przy jego pomocy udało mi się usunąć mruganie diod - trzeba było skasować licznik (jednak). W tym przypadku chyba dysze są jeszcze zaschnięte ale zachowuje się poprawnie - gdyby potrafiła wydać a siebie choć kroplę atramentu to już by drukowała. Dzięki raz jeszcze i pozdrowienia dla wszystkich 8)
    User removed account
    User removed account  
    AliYO
    Level 19  
    bierzesz drukarnie, program i idziesz do kumpla który ma Win98/Me
    emiloszek
    Level 2  
    Siemka ja mam ten sam problem i zupełnie niewiem o co chodzi prosze o pomoc ! pozdro Emil ! z góry dzięki !!
    Peterson1
    Level 18  
    Ludzie moim zdaniem to nic innego jak przepełniony "papmpers".
    Trzeba zresetować liczniki, oraz najlepiej rozebrać drukarkę i wypłukać "pampersa" z nadmiaru tuszu aby nie uszkodzic czegoś więcej.
    Po resecie liczników drukarka będzie działać jak nowa.
    Co do programów do resetowania to pod XP działają, tylko to zależy od wersji.
    Pozdrawiam.
    usi
    Level 12  
    Mam Epsona C40UX
    Potwierdzam. To pampers - reset i jest ok.

Dzieki wam za info - jeszcze tylko czyszczenie głowic i jak nowa.[/b]
    emiloszek
    Level 2  
    kurde ja jestem człowiek nie kumaty !! i niewiem jak Trzeba zresetować liczniki moze mi ktos wytłumaczyc !! z góry dzięki !!

Dodano po 22 [minuty]:

Prosze o pomoc !!! Pozdro
    usi
    Level 12  
    Musisz pobrać i zainstalować program (sscservice)
    Szczególowe info krok po kroku już ktoś światły pisał (dla takich jak my)
    w podobnych tematach:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic214373.html

temat: Epson C43SX

konradx
    jak chcesz drukarkę przywrócić do zycia to zrób tak(naprawiam te drukarki) oczywiście musisz mieć SSC service. Użyj najpierw opcji w menu EXTRA-> "Soft reset" i natychmiast szybko z menu PROTECTION COUNTER-> "Reset protection counter". Pózniej czeka Cię pewnie żmudne czyszczenie głowicy. Ale tego lepiej nie rób za pomocą SSC, no chyba że w ogóle nic drukarka nie drukuje to wtedy tak. pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    jarr
    Level 11  
    Przytoczony opis i program SSC Service Utility pomógł zgasić migajace diody w c40ux.
    A już myślałem że bedzie wymiana sprzętu a tu dalej tanie drukowanie:D