Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z jednym gniazdem EURO - jak podłączyć dwa urządze

towerone 10 Mar 2009 14:59 3204 4
 • #1 10 Mar 2009 14:59
  towerone
  Poziom 15  

  Witam!

  Mam taki oto mały problem, otóż posiadam telewizor z tylko jednym gniazdem EURO, a chcę do niego podłączyć co najmniej dwa urządzenia. Pomyślałem, że sprawę rozwiąże połączenie równoległe tych urządzeń z wtyczką EURO, ale niestety nie zdało to egzaminu, bo się nawzajem zakłócały przez co obraz był bardzo słaby. Pomagało dopiero wyjęcie wtyczki z nieużywanego urządzenia. Takie rozwiązanie jednak mnie nie satysfakcjonuje, bo przez takie wyjmowanie i wkładanie wtyczek w końcu uszkodzę wtyczką albo obluzuje gniazdo.
  Dzisiaj spotkałem w markecie urządzenie, które wydawałoby się, że jest rozwiązaniem mojego problemu - rozgałęziacz Eurozłącza. Wygląda to tak, że z jednej strony jest wtyk EURO, który podłącza się do telewizora, a z drugiej dwa wejścia EURO. Czy ktoś z takiego urządzenia korzystał? Zastanawiam się czy one nie jest wykonane na takiej samej zasadzie jakie moje połączenie równoległe urządzeń. Czy te dwa gniazda na końcu przewodu nie są ze sobą połączone równolegle bez jakiejkolwiek separacji. Jeśli by tak było, to przecież efekt będzie taki, że po podłączeniu urządzeń do tych wejść one będą się nawzajem zakłócać.
  Co o tym myślicie?

  0 4
 • #2 10 Mar 2009 15:04
  orzelpiotr
  Poziom 34  

  To może już lepiej kupić coś takiego:

  Telewizor z jednym gniazdem EURO - jak podłączyć dwa urządze


  W tym urządzeniu sygnał zostaje rozdzielony na 2 gniazda EURO. Za pomocą przełącznika znajdującego się z boku rozdzielacza przełączamy sygnał na pierwsze lub drugie gniazdo Euro. Może on pracować nawet przy włączonych wszystkich urządzeniach podłączonych do niego.
  Rozdzielacz jest dobrym wyjściem w przypadku, gdy nasz TV lub inny sprzęt posiada tylko jedno złącze EURO a potrzebujemy podłączyć do niego dwa urządzenia.

  0
 • #3 10 Mar 2009 15:14
  towerone
  Poziom 15  

  Właśnie takie coś dzisiaj widziałem w markecie i o tym pisałem. Czyli to ma przełącznik, nie zauważyłem wcześniej. Myślałem, że po prostu podłączam i już nie ingeruje w to. Jest to jakieś rozwiązanie, na pewno lepsze od obecnego. Zastanowię się nad tym, być może sam wykonam przełączniki na przewodach, tak żeby można było odłączyć nieużywane w danej chwili urządzenie.

  Wnioskuję więc, że nie ma sposobu na podłączenie dwóch urządzeń pod jedno gniazdo EURO, bez zastosowania jakichkolwiek przełączników.

  0
 • #4 10 Mar 2009 15:21
  orzelpiotr
  Poziom 34  

  Ten przełącznik kosztuje chyba 20 zł nie wiem czy jest sens kombinować samemu. Rozumiem, że żadne z tych dwóch urządzeń nie ma wejścia Euro bo np można by się wpiąć np przez wideo.

  0
 • #5 10 Mar 2009 15:37
  towerone
  Poziom 15  

  Przez video nie da rady, bo nawet nie mam takowego w tym pomieszczeniu.

  Pokombinuje coś z przełącznikiem, powinienem jakiś mieć. W ostateczności kupie taki rozgałęziacz.

  Już chyba wiem wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki za pomoc kolego ;)

  1