Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gparted->resize -> zawieszenie -> odzyskiwanie dany

10 Mar 2009 16:08 1211 2
 • Poziom 10  
  Uhh, sie narobiło

  Mam dysk 320gb ATA, mam 4 partycje. Jedną z nich chciałem powiększyć o 50GB, które miałem po zmniejszeniu innej. Wiele razy już to robiłem za pomocą programu gParted i nie miałem problemów. Teraz przy końcu (100%) tego całego procesu cały gnome się zawiesił wraz z programem. Może za krótko czekałem, bo ok 5minut. W końcu wyłączyłem komputer i znowu uruchomiłem go z LiveCD Ubutnu. Obecnie w programie gParted partycja którą chciałem powiększyć jest jako Unknown file system, rozmiar partycji oczywiście nie zmienił się, a obszar z którego powiększałem partycję jest nie przydzielony. Oczywiście ludzka głupota nie ma granic i na tej partycji którą powiększałem mam bardzo ważne dane oraz projekty, których oczywiście nie zabezpieczyłem!
  Help! Jak to odzyskać??
  Czy formatowac do ntfs i pozniej meczyc sie z jakimis programami do odzyskiwania?
  Czy to nie ma wpływu, ze chcialem zmienic rozmiar partycji?

  Sytuacja wygląda następująco:
  gparted->resize -> zawieszenie -> odzyskiwanie dany
  Proszę następnym razem przed wklejeniem grafiki do posta, zapoznać się z ogłoszeniem > Wklejanie zdjęć i zastosować do niego.

  Z góry dziękuje za pomoc!
 • Poziom 20  
  Poszukaj w Google programiku który odzyskuje dane! Jak sformatujesz to będzie jeszcze trudniej odzyskać dane.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jak zapewne przeglądałeś to forum, to chyba zorientowałeś się że z reguły przy takich uszkodzeniach nie używa się już tego dysku.

  Proszę zaopatrzyć się w drugi dysk (który będzie głównym, systemowym) i na nim zainstalować swój Windows XP, lub udaj się do kolegi/koleżanki i u niej podłącz swój dysk (by pracować na ich systemie), a Twój dysk ma być podrzędny (np. podłącz pod taśmę zamiast Cd-Rom i sprawdź "Boot" w BIOS).
  następnie ściągnij DMDE (plik dmde0139w32g) , następnie zapoznać się i podać wymagane (zrzut ekranu i sektory w załączniku), czynności opisane
  w poście kol. okzo => https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5097111#5097111 .