Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 immobiliser problem z odpaleniem

spedeer 10 Mar 2009 16:27 16599 16
  • #1 10 Mar 2009 16:27
    spedeer
    Poziom 9  

Witam
    mam problem na polowaniu zgubiłem klucz i to jedyny do passata po zakupieniu nowego kompletu wkładek ze stacyjką pojawił się problem z zakodowaniem immo z nowego klucza i migała kontrolka od immo na zegarach a na Vag-com nie mogłem zakodować nowego klucza bo wogóle nie mogłem się połączyć z immo jakis błąd połączenia więc kolega zdjął immo z komputera powiedział że to pomoże i ze odpali ale po ponownym podłączeniu komputera kontrolka znów miga a silnik nie zapala czy jeszcze cos trzeba zrobić ?? Zegary mają niebieskie podświetlenie . Proszę o pomoc

0 16
  • #2 10 Mar 2009 17:00
    tos64sy
    Poziom 15  

Kolego w tych autach immo jest w liczniku,także łączysz się przez licznik,ale musisz znać kod do immo.

2
  • #3 10 Mar 2009 17:23
    spedeer
    Poziom 9  

Wiem że jest w w liczniku czyli co mogę zrobić aby go uruchomić stacyjka i klucze są nowe z kodami ale nie mam starego kodu i go nie zdobende bo jak mówie kolega z kompa zdjął immo i jak mówił już go niema tylko coś w liczniku blokuje jak to mogę wyłączyć lub wyjąć chyba ze kolega kłamie i komp nie ma nic wspólnego z immo tylko liczniki i tam trzeba coś zrobić tylko nie mam pojęcia co i jak mój mail to spedeer(malpa)o2.pl

1
  • #4 10 Mar 2009 17:51
    janusz2008
    Poziom 33  

Przyłóż tą swoją flinte do licznika i łupnij z dwóch rur.

0
  • #5 10 Mar 2009 18:23
    spedeer
    Poziom 9  

jak to pomoże to nie ma problemu tylko że wtedy już nikt go nie poskłada :)
    A tak na serio to potrzebuje pomocy

0
  • #6 10 Mar 2009 18:39
    janusz2008
    Poziom 33  

Za przeproszeniem, ten twój kolega chyba nie wie jak to zrobić fachowo? jak można nie znać pinu i usunąć immo. Jest prostszy sposób, jeśli nie popierdzielił pamięci w ecu?. Masz klucze i stacyjkę, a transpondery?

0
  • #7 10 Mar 2009 18:54
    spedeer
    Poziom 9  

mam nowe klucze z kodami takie doczepione na pasku a transpondery nie bardzo wiem o co chodzi klucze ze stacyjką , wkładki i kody mam nowe a transpondery są w komplecie ?? czy może moge je gdzieś kupić i czy to coś da jak już immo jest zdjęte z ECU a kontrolka dalej miga??

0
  • #8 10 Mar 2009 19:18
    janusz2008
    Poziom 33  

Jak by Ci immo zdjoł to auto by paliło. Który rok auta 99 ,2000? jak rozpołowisz klucz to wewnątrz jest taka mała rurka szklana, to transponder.

0
  • #9 10 Mar 2009 19:38
    spedeer
    Poziom 9  

jeżeli chodzi o stary klucz to go nie mam bo jak pisałem zgubiłem a jeżeli o nowy to napewno jest bo są nowe 2 klucze i jeden taki mały plastikowy czyli jeden z nich mam rozpołowić i to wyjąć ?? czy to jest przy tej gumce z kodem na której są naklejki ?? rocznik 97/98 niebieskie zegary i dzwoniłem do tego kolesia i mówi że napewno jest zdjęty i musi palić tylko czemu ta kontrolka pali skoro jest zdjęty?? a co do tych transponderów to co mogę z nimi zrobić

1
  • #10 10 Mar 2009 19:54
    janusz2008
    Poziom 33  

Ty raczej nic, ale jak twój koleś ma sprzęt to może Ci zaprogramować klucze i immo będzie i auto będzie palić.

0
  • #11 10 Mar 2009 20:06
    spedeer
    Poziom 9  

ma sprzęt i programy próbował to zrobic ale z kompa nie mógł wejść w dane immo jak klikał immobiliser na programie to nic tylko puste kolumny się pojawiały więc powiedział że trzeba go zdjąć bo nie może się połączyć i coś jest nie tak i postanowiłem go zdjąć tylko jak go tym programem zakodować porgram to VAG-COM skoro nie może w niego wejść a pozatym o ile sie orientuje to potrzebny jest stary kod immo ze starego klucza a tego nie posiadam niestety ??

2
  • #12 10 Mar 2009 20:16
    pepe
    Poziom 23  

Z tym kolegą to możesz się ewentualnie napić, ale auta mu nie daj do zrobienia, bo widać że nie bardzo orientuje się w tym co robi. Poszukaj kompetentnej osoby, póki koszty uruchomienia auta nie są jeszcze duże.

0
  • #13 10 Mar 2009 21:06
    kobra-k16
    Poziom 12  

Zgadzam sie z przedmówcą niech to zrobi ktoś kto ma pojęcie o ile już nie masz kompa do zrobienia.

Dodano po 13 [minuty]:

Do mnie masz 60 km jak chcesz to zapraszam.Jeśli kolega powróci do stanu pierwotnego komputera to wystarczy mi sam licznik oraz kluczyki i auto pali.

2
  • #14 10 Mar 2009 21:21
    spedeer
    Poziom 9  

a co trzeba po kolei zrobić w VAG-COM aby to wszystko ruszyło to sobie to wydrukuje i sam zrobie kompa od niego pożycze tylko nie wiem czy w dane immo trzeba wejść przez liczniki czy jakoś bezpośrednio :)

0
  • #15 10 Mar 2009 21:48
    kobra-k16
    Poziom 12  

Uruchomić program VAG-COM

licznik 17
    login 11
    podać kod (login) jest na plastykowej przywieszce
    10 dopasowanie ,
    wybrać grupę 21 ,
    wpisać nr klucza ( np. 1 lub 2, 3 ) enter (na wsadzenie następnego klucza masz 30sek)
    koniec

1
  • #16 10 Mar 2009 23:01
    spedeer
    Poziom 9  

dziękuje bardzo w czwartek sprawdzę czy się uda :) bo wtedy dopiero się widzę z kumplem jeżeli się uda będę dozgonnie wdzięczny :) pozdrawiam :)

2
  • #17 11 Mar 2009 11:01
    spedeer
    Poziom 9  

jeszcze mam pytanie jak zakodować nowego pilota bo w nowych kluczykach jest tylko trzeba go jakoś zaprogramować ?? Będę bardzo wdzięczny pozdrawiam :)

Dodano po 16 [minuty]:[/si

[size=9]Dodano po 1 [minuty]:

kobra-k16 napisał:
    Zgadzam sie z przedmówcą niech to zrobi ktoś kto ma pojęcie o ile już nie masz kompa do zrobienia.

Dodano po 13 [minuty]:

Do mnie masz 60 km jak chcesz to zapraszam.Jeśli kolega powróci do stanu pierwotnego komputera to wystarczy mi sam licznik oraz kluczyki i auto pali.

jeżeli nic nie poradze w czwartek to podasz mi bliższe namiary to z przyjemnością cię odwiedze :)

Dodano po 29 [minuty]:

pytanie do Kobra 16 czy przy kodowaniu nowych kluczy nie potrzeba czasem starego kodu od immo tego co był przed zmianą kluczy i stacyjki ??
    Bo takiego nie posiadam bo kliucz miałem jeden i go zgubiłem chyba że jest gdzieś zapisany w kompie albo na jakiejś naklejce . Na tej z bagażnika nic nie ma :)

0