Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kogut Policyjny/latarnia morska!

pongjio 10 Mar 2009 18:29 2115 7
  • #1 10 Mar 2009 18:29
    pongjio
    Poziom 9  

Witam!
    Szukam schematu ukł. koguta policyjnego/latarni morskiej wzorowany, badź identyczny jak ukł. avt760

o taki

Przekopałem wszystkie tematy na elektrodzie i nie znalazłem nic, a może posiada ktoś jakiś podobny projekt,z którym mógłby sie podzielić?

PILNE

0 7
  • #3 10 Mar 2009 19:16
    pongjio
    Poziom 9  

dzięki stokrotne, mi się udało znaleźć schemaciki płytek:
    o tu

mam prośbe, mógłby ktoś mi wytłumaczyć co jak to "skleić" razem?
    Żeby wyszła działająca płytka, żebym czasem odwrotnie ścieżek nie nakleił, jak to później polutować?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2009 19:37
    AbuseArt
    Poziom 12  

Witam!

najprawdopodobniej musisz choć jedną ze stron namalować markerem ponieważ termotransfer w tym wypadku to robota dla kogoś naprawdę doświadczonego - jest to płytka dwustronna. Top layer to jedna strona, bottom layer to strona spodnia. Możesz jedną termotransferem a drugą za pomocą markera.

1. TopLayerMirror.pdf wydrukuj na kartce kredowej za pomocą drukarki laserowej i nanieś termotransferem(jak nie wiesz jak to poszukaj bo dużó jest na forum)
    2. BottomLayerNormal.pdf - narysuj markerem po drugiej stronie płytki - otwory muszą wypadać dokładnie w tym samym miejscu. możesz wydrukować na zwykłej kartce i przykleić taśmą. odbić czymś ostrym punkty i połączyć markerem.
    3. wytrawić.
    4. po zmyciu farby z markera i tonera z drukarki sprawdź za pomocą lupy czy nigdzie ścieżka nie jest przerwana i czy nie ma zwarć. możesz teraz nawiercić otwory i za pomocą cienkiego pisaka nanieść TopOverlay.pdf

0
  • Pomocny post
    #5 10 Mar 2009 22:40
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

Z tym, że TopOverlay nie jest konieczny :-)

0
  • #6 10 Mar 2009 23:50
    pongjio
    Poziom 9  

Super, dzięki za wytłumaczenie mi, bo sam dochodziłbym do tego godzinami...

z tym TopOverlay chyba nie będę się bawić na razie, skupie się na poprawnym wykonaniu, ale dzięki za zwrócenie uwagi, bo sam bym nie zauważył :)

Jeszcze jedno, zapewnie nie ostatnie pytanko, wie ktoś gdzie mogę dostać obudowe w stylu koguta? Bo raczej samemu wykonać taki kształt łatwo nie jest...

0
  • Pomocny post
    #7 11 Mar 2009 00:28
    AbuseArt
    Poziom 12  

może coś z "recyklingu", pojemnik z tworzywa sztucznego? jeśli nei zależy Ci na kształcie to może obudowa ze sklepu elektronicznego? niebieskie na pewno są. nie wiem jaki kolor robisz...

Przypominam że warstwy miedzi po obu stronach płytki NIE będą ze sobą w żaden sposób połaczone toteż jeśli punkt lutowniczy wypada na obu warstwach, to lutujesz po obu stronach jeden element.

Kogut Policyjny/latarnia morska!

lekarswem na to jest wykonanie metalizacji, niestety w domu to właściwie odpada. Polecam mimo wszystko przylutować to tak jak nakreśliłem w paincie, układy scalone są w obudowie dip, więc jak wykorzystasz w solidny sposób dostępne pół punktu lutowniczego wokół każdej z nózek, to też nie będzie źle.

0
  • Pomocny post
    #8 11 Mar 2009 19:19
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

możesz zastosować obudowe od kamery kopułkowej.

na allegro za 10zł (atrapa kamery kopułkowej)

Dodano po 5 [godziny] 42 [minuty]:

wywiercisz otwory do okoła a w środku wstawisz elektronike.

0
  Szukaj w 5mln produktów