Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena zewnętrzna do GSM

zenek1 18 Apr 2004 14:00 3236 4
    zenek1
    Level 18  
    Na zewnątrz budynku zasięg jest ok, a w środku cieniutko. Szukam informacji o tym jak zrobić zewnętrzną antenę do "komórki".
    svinx
    Level 13  
    Obawiam sie ze taka przeróbka mało co pomoże [jeżeli jest to stary telfon]. jaki to jest telefonik? moze cos sie uda!
    p-spider
    Level 14  
    Kiedyś widziałem u jednego faceta takie cudo, że miał połączone dwie anteny samochodowe ze sobą, jedna na zewnątrz druga w piwnicy i to niby działało, ale jaką to miało sprawność tego nie wiem.
    Jacck
    Level 26  
    Udaj się na giełdę elektroniczną i kup antene samochodową i odpowiedni konektor do Twojej Nokii (powinieneś się zmieścić w 50 zł). Poszukaj anteny o większym zysku energetycznym (ja miałem swego czasu taką która miała ponoć 4.5 albo 5.5 dB). Miałem sytuację podobną do Ciebie a potrzebowałem czasem skorzystać z transmisji danych. Antena spisywała się bardzo dobrze. Trzeba tylko najpierw znaleźć dobre miejsce do ustawienia anteny - u mnie np. wbrew pozorom najlepszy poziom sygnału nie był wtedy gdy antena stała przy oknie, lecz w przeciwległym kącie pokoju na szafie.
    Do wybrania optymalnego miejsca ustawienia anteny korzystałem z programiku który zczytywał z Netmonitora telefonu aktualny poziom sygnału i przedstawiał go w formie linijki diodowej o około 10 punktach (pozwalało to na dokładniejsze ustawienie niż przy pomocy 4 kreskowego wskażnika w telefonie).
    Widziałem też kiedyś na sieci schemat jak podłączyć popularną antenę siatkową od TV z telefonem GSM ale tego nie testowałem.