Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager 2,4 16V jakie dysze?

andrzej20001 10 Mar 2009 21:08 2197 7
    andrzej20001
    Level 43  
    witam
    jakie dysze i ciśnienie gazu zastosować w w/w aucie? reduktor zavoli zeta ,wtryski czerwone 3 omy?
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    dariusz105
    Level 26  
    Itor wrote:

dysze o srednicy okolo 3.3

zwykle walteki nie reaguja na wieksze dysze niz 2.4 a typ BFC na wieksze od 2.8 wiec 3.3 poprawia co najwyzej samopoczucie monterowi:D:D:D:D:D
    jesli to ten 156 km.to walteki tylko BFC i zavoli zeta S bym sugerowal
    User removed account
    User removed account  
    dariusz105
    Level 26  
    zakladajacy temat ma walteki wiec zmiana odpada.wtryski o przepustowosci 3.3 obskocza spoko 200 koni a tyle niema chyba ze o czyms nie wiem.
    andrzej20001
    Level 43  
    Odnawiam temat. Te czerwone Valteki 3 ohm maja już kulniete ok. 100 tys.km i zaczyna sie robić wir w zbiorniku gazu trasa spokojna jazda 13 ,miasto spokojna jazda bez korków 18.Reduktor założyłem nowy ale mam za dobre pieniądze listwę magic jet. Mam taki w Pasacie i jestem zadowolony.Czy rozmiar dysz wtedy sie zmienia ? I o co chodzi z tą korekcją temperatury?? Jestem elektrykiem samochodowym i nie bardzo jestem na bieżąco w temacie autogazu.Poproszę o podpowiedzi.Dziękuję
    manio123
    Level 34  
    Dysze oczywiście inne i inna ich średnica , pewną sugestię stanowi karteczka dołączana w wtryskiwaczy przez producenta. Korekcja od temperatury uwzględnia zmiany gęstości gazu w zależności od temperatury : na zimno jest za bogato i korekta skraca czasy i odwrotnie jak cieplej niż w warunkach normalnych. Przy magicach dochodzi jeszcze uwzględnienie w tej korekcie faktu , że zimne wtryski więcej gazu leją niż ciepłe - ale to już trochę zaawansowane regulacje i nie będę przynudzał .:D
    andrzej20001
    Level 43  
    Pomogli koledzy z AC forum.Info dla innych. Dysze 2,5mm,ciśnienie 1,1bar,w opcjach doboru wtryskiwaczy bo mam sterownik Stag 300 starego typu Magic Jet zastępuje Matrix.Kalibracja i jazda ok ,błędów OBD brak,mnożnik startuje od 1.1,co do spalania jak ustalę to napiszę.