Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAAB 3.0 TD Denso 2003r blad czujnika wlka rozrzadu, gasnie

10 Mar 2009 21:29 3067 1
  • Poziom 17  
    Witam!

Autko to Saab 9-5 kombi z 2003 roku 3 litrowy silnik turbo diesel 177KM.

Wymieniony zostal silnik (blok silnika) po zmontowaniu silnik zapala ale chodzi tylko przez chwilke, tyle ile jest zalaczony rozrusznik. Po puszczeniu kluczyka silnik gasnie natychmiast. Odpala tez ciezko, dlugo trzeba krecic. Po wlaczeniu zaplonu pompa sie zalacza, swiece grzeja.
    Przy dluzszym kreceniu rozrusznika silnik pracuje i tak jakby chcial zgasnac i znowu startuje i tak co chwilke.

Lampka od immo gasnie. W momencie krecenia rozrusznika jak i po puszczeniu lkuczyka wszystkie prady sa, przekazniki zalaczone, wszystkie zasilania sprawne.

Odczytalem kody i wychodzi tylko jeden ciagle blad czujnika walka rozrzadu poza zakresem. Wtyczka byla luzna, poprawilem ja ale nic to nie daje. Sam czujnik na mierniku ma 2.4kOhm (czujnik 2 piny, DENSO), przy zblizaniu do metalu wartosc sie zmienia.

Od strony sterownika tez wyglada ze jest ok, od samej wtyczki jest przejscie przez diody (oba przewody od czujnika leca prosto do ECU).

Czy sam czujnik walka rozrzadu moze powodowac odpalanie na chwilke i gasniecie silnika?

Czujnik zamowiony jednak 10 dni trzeba czekac na niego i nie wiem czy dalej czegos szukac czy tylko tu bedzie problem. Zadnych innych bledow nie ma. Wszystko inne pracuje ok.

Pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Czy udało Ci się naprawić? Mam podobne objawy, też w saab 9-5, dodatkowo auto nie chce odpalać na ciepłym silniku. Jeszcze nie byłem odczytać błędy. Czy u Ciebie faktycznie przyczyną awarii był ten czujnik?