Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje WA122, kod usterki F31

11 Mar 2009 00:01 5828 9
  • Poziom 9  
    W mojej (pewnie już) ponad 10-cio letniej pralce, nagle ok. 3 min przed zakończeniem prania pojawia się kod usterki F31 i mruga dioda przy symbolu płukania. Co oznacza ten kod?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Dzięki ROBSON, jeśli mi jeszcze podpowiesz gdzie mogę kupic te szczotki (np we Wrocławiu), to byłoby super. pzdr
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze taki problem: wumieniłem szczotki w silniku (stare faktycznie były mocno zużyte), maszyna zaczęła prac, lecz szczególnie w trakcie wirowania wyświetlacz/podświetlana tarcza programatora mruga jak ta choinka. Bywa, że po pierwszym cyklu prania, w trakcie wirowania przed płukamiem program jakby się restartował. Co powinienem zrobi w takim przypadku? (jeszcze jedna kwestia: również w trakcie wirowania maszyna zachowuje się tak, jakby elekrozawór doztając impuls elektryczny "popuszczał" wodę?!)
    Czy opisane wyżej objawy mają jakiś związej z "surowymi " jeszcze szczotkami silnika, czy można coś z tym zrobic - proszę o podpowiedź.
    jk

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze taki problem: wymieniłem szczotki w silniku (stare faktycznie były mocno zużyte), maszyna zaczęła prac, lecz szczególnie w trakcie wirowania wyświetlacz/podświetlana tarcza programatora mruga jak ta choinka. Bywa, że po pierwszym cyklu prania, w trakcie wirowania przed płukaniem program jakby się restartował. Co powinienem zrobi w takim przypadku? (jeszcze jedna kwestia: również w trakcie wirowania maszyna zachowuje się tak, jakby elektrozawór dostając impuls elektryczny "popuszczał" wodę?!)
    Czy opisane wyżej objawy mają jakiś związek z "surowymi " jeszcze szczotkami silnika, czy można coś z tym zrobic - proszę o podpowiedź.
    jk
  • Admin grupy AGD
    A szczotki dotarłeś ?
  • Poziom 9  
    Jeśli pytasz, czy zpiłowałem czoła robocze szczotek, tak aby bardziej przylegały do komutatora - to nie zrobiłem tego (pomyślałem o tym dopiero po wstawieniu pralki na miejsce (mam dosyc ciasne mieszkanie). Wytłumaczyłem to sobie w ten sposób, że dotrze szczotki komutator właśnie. Z Twojego pytania wnioskuję, że okazałem się rasową blondynką?
  • Admin grupy AGD
    jk4 napisał:
    Z Twojego pytania wnioskuję, że okazałem się rasową blondynką?

Napraw to czym prędzej :D
  • Poziom 9  
    Mam naprawi szczotki (spiłowac), czy popracowac nad swoją "blondynowością"? A tak poważnie, czy to te szczotki powodują tą "choinkę mrugającą"?
  • Poziom 9  
    W prawdzie nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie tych szczotek w pralce, ale z moich obserwacji wynika, że to właśnie brak dotarcia szczotek właśnie był przyczyną "fiksowania" panelu sterowania. Teraz, jak sądzę po samoczynnym dotarciu się szczotek (dostosowaniu czół roboczych szczotek do kształtu komutatora silnika), pralka jakby przestała cudowac z restartem programu, popiskiwaniem, mruganiem kontrolek na panelu sterowania.