Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER 3103 - nie działa touchpad, pytanie o bluetooth

bogsie 11 Mar 2009 09:36 2181 8
  • #1 11 Mar 2009 09:36
    bogsie
    Poziom 17  

Witam.
    Zakupiłem używany laptop jak wyżej z "wyczyszczonym" dyskiem - i nie mogę po zainstalowaniu systemu oraz sterowników "ożywić" touchpada (łącznie z 2 przyciskami i dodatkowym przyciskiem).
    Poza w/w usterką wszystko mi chodzi - myszka podłączona do USB działa. Próbowałem kombinacji przycisków z F7 - zero reakcji.
    Gdzie można sprawdzić czy jest właściwie zainstalowany (skonfigurowany?)
    Drugie pytanie - czy w/w laptop posiada Bluetooth - jest wprawdzie przełącznik Bluetooth z diodą z przodu laptopa i jakiś Bluetooth znalazł i zainstalował ale po uaktywnieniu ikonki mam komunikat, że nie wykryto dołączonego urządzenia.
    Nadmieniam iż zakupiłem laptop bez żadnego oprogramowania i posiłkuję się internetem jeśli chodzi o sterowniki.
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 11 Mar 2009 09:58
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Co do touchpada to sprawdź w biosie czy czasem nie jest wyłączony.

0
  • #3 11 Mar 2009 11:02
    bogsie
    Poziom 17  

Dziękuję za info - ale mam pytanie czy jest ta funkcja w biosie bo powiem szczerze "przelatywałem" bios i nic takiego ne rzuciło mi się w oczy.

bogsie

0
  • #4 11 Mar 2009 11:29
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Zależy od sprzętu może akurat u Ciebie nie ma.

Zakładam, że zainstalowałeś Driver "synapsis pointing device"
    a kombinacja Fn z innym przyciskiem niż F7 działa ?

0
  • #5 11 Mar 2009 11:53
    bogsie
    Poziom 17  

Tak działa np. Fn + kursory (obraz, dźwięk) jest ok.
    W takim razie jak w menadżerze urządzeń wygląda touchpad - czy jest to osobne urządzenie czy jest w jakiejś grupie?

bogsie

0
  • #6 11 Mar 2009 11:58
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Myszy i Urządzenia Wskazujące
    Synaptics PS/2 Port TouchPad

0
  • #7 11 Mar 2009 12:42
    bogsie
    Poziom 17  

Ok.
    Wieczorem wracam do domu to pokombinuję.
    Dam znać - narazie dziękuję.

bogsie

0
  • #8 11 Mar 2009 22:15
    bogsie
    Poziom 17  

Rozebrałem go i okazało się, że ktoś tam już zaglądał gdyż wtyk z touchpada był wyciągnięty. Po włożenie wtyczki i prowizorycznym uruchomieniu wszystko działa!
    Ucieszony poskładałem laptopa i załączyłem - przez moment ładowania windowsa było ok. ruszałem kursorem poprzez touchpad ale po chwili nie działał już kursor (nawet z myszki z USB, klawiatura i gniazda USB - mimo to windows do końca się załącza ( jest nawet sygnał dźwiękowy)
    Pytanie - czy coś może być z touchpadem, że za bardzo obciąża laptopa i reszta nie działa czy przy skręcaniu coś się stało?
    Jeszcze jedno - nie mogę nawet wejść do biosu poprzez F2 bo prawdopodobnie nie reaguje na klawisz.
    Pomóżcie
    bogsie

0
  • #9 11 Mar 2009 22:55
    orzelpiotr
    Poziom 34  

No więc z tym biosem to nie dociśnięta taśma od klawiatury - bo wcześniej z tego co wiem problemy nie było - co do touchpada to nie mam pojęcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów