Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iskrownik /zapłonnik/ do Beretta Super Kompakt

jerzy.myszak 11 Mar 2009 10:38 2667 8
  • #1 11 Mar 2009 10:38
    jerzy.myszak
    Poziom 2  

Poszukuję informacji na temat naprawy piecyka gazowego firmy Beretta Super Kompakt.

0 8
  • #2 11 Mar 2009 20:39
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

No ale może coś więcej?

0
  • #3 12 Mar 2009 09:10
    jerzy.myszak
    Poziom 2  

Podziel się doświadczeniami, o ile doświadczyłeś podobnych problemów z piecykiem gazowym dwu funkcyjnym Beretta Super Kompakt

Dodano po 2 [minuty]:

Podziel się doświadczeniami, jakie napotkałeś w funkcjonowaniu piecyka gazowego Berett Super Kompaky.

0
  • #4 12 Mar 2009 09:37
    mauri_b

Mam wiele doświadczeń. Jak dla mnie zbyt ogólnie zadajesz pytanie. Pytaj konkretnie. Co mam Ci napisać, że wiszą i pracują i czasem się psują?

0
  • #5 12 Mar 2009 10:42
    jerzy.myszak
    Poziom 2  

Witam...
    Raz pracuje, potem się zawiesza, potem znowu tydzień w porządku. Często zapala się czerwona lampka, po czym po zresetowaniu znowu wszystko OK.
    Czy wymienić iskrownik, czy feler leży gdzie indziej.

Dodano po 59 [sekundy]:

...gdzie mogę kupić taki iskrownik drogą internetową ?

0
  • #6 12 Mar 2009 12:20
    mauri_b

Chodzxi Ci o elektrodę zapłonowo-jonizacyjną czy o płytkę elektroniczną zwaną modułem zapłonowym? Jeśli chodzi o elektrodę, to ją wymontu i wyczyść szczoteczką stalową lub czyścikiem do miedzi, powinno się poprawić. Jeśli zaś chodzi o moduł zapłonowy, to może firma Systemgaz sprzedaje? nie wiem, ale zaręczam Ci, że skoro wymieniłem tą nazwę w mym poście, to przedstawiciel tej firmy zaraz się odezwie ;)

0
  • #7 12 Mar 2009 12:57
    Bobbo
    Poziom 22  

Przecież to dla nich reklama . Czemu się obrażają ?

0
  • #8 12 Mar 2009 18:34
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie wina modułu zapłonowego-wtedy nie odpalił by wcale.Zacznij od czyszczenia elektrod i ewentualnie je wymień.Ale to pewnie nie jest przyczyna takiego zachowania kotła.Napisz,co będzie się działo po czyszczeniu.

1
  • #9 12 Mar 2009 19:24
    mauri_b

serwisant73, niestety, w beretkach te moduły zapłonowe często działają jak chcą i pomaga tylko ich wymiana. ja wymieniam co najmniej 10 rocznie.

1