Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 BG 1.6 16V - silnik nie odpala

11 Mar 2009 12:10 3420 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu jestem posiadaczem Mazdy 323BG z 1994r. Na początek wymieniłem rozrząd, pompę wody, przewody WN, świece, tłumik i przeguby. Autko spisywało się przez jakieś 3 miesiące bez zarzutu i nie można było się do niczego doczepić. Ale pewnego razu, gdy żona jechała w pewnym momencie z kierownicy poszedł ciemny dymek, wszystko zgasło i auto przestało odpalać. Wziąłem je na hol i udało mi się odpalić z dwójki. Światła, kontrolki i oświetlenie deski rozdzielczej działało bez zarzutu. Samochodem dojechałem do domu jakby nigdy nic.

Ale... Obecnie samochód zachowuje się tak, jakby nie działał rozrusznik. Wszystkie kontrolki się zapalają, ale silnik nie kręci. Nie ma żadnej reakcji. Ale odpala "z popychu". Popytałem troszkę znajomych, którzy podpowiedzieli mi, że podobno gdzieś pod kierownicą jest jakaś złączka, która w tym modelu była wyjątkowo kiepsko wykonana. Grube przewody połączone tak, jakby od razu miało dojść do przepięcia. Ponieważ żaden ze mnie mechanik ani ekspert w sprawach mechanicznych to jestem ciekawy co Wy na to. Czy macie jakieś sugestie dotyczące naprawy/wymiany?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Probówka do rączki i sprawdzić połączenia stacyjki