Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys WAG54G2 Problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej

Agielos 11 Mar 2009 12:19 17115 12
    Agielos
    Level 23  
    Witam . Wczoraj dokonałem zakupu wag54g2 i wszystko poszło dobrze z konfiguracją internet działa ale tylko po kablu Externet , jak próbuje połączyc laptopa z siecia bezprzewodową niestety nic z tego nie wychodzi , mianowicie po kolei : Wchodze na zakładkę -Intel(R) PROSet/Wireless - i wybieram moją sieć , nastepnie w -Kreatorze konfiguracji funkcji Wi-Fi Protected Setup- , w okienku Dostepne sieci mam nazwe mojej sieci i wciskam dalej , wyświetla mi komunikat o podanie Hasła własności urządzenia , wiec przepisuje z modemu osmio cyfrowy numer jaki jest podany na naklejce z pod spodem i daje Dalej , wyskakuje mi -Pobieranie ustawień sieci bezprzewodowej z punktu dostępu w toku- , jak juz skończy pobieranie tych ustawień daje Dalej , i następnie mam komunikat -Konfiguracja w toku...................... i przez około minuty konfiguruje a następnie wywala mi komunikat - Pobranie ustawień sieci bezprzewodowej nie powiodło sie .
    I na tym sie kończy . Opisałem to dokładnie coby było wiadomo o co chodzi , nie mam zielonego pojecia co jest grane , tak samo nie moge wejśc na ta siec z poziomu Linuxsa . Przed zakupem tego modemu miałem WAG200 i nie było żadnego problemu , niestety z tym nie moge sobie poradzić , co robie nie tak , czy może jest uszkodzony modem.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    orzelpiotr
    Level 34  
    To hasło które przepisujesz z naklejki (adres mac) to nie to musisz wpisać hasło zdefiniowane w zakładce połączenia bezprzewodowe w routerze.

Dodano po 18 [sekundy]:

Chyba, że to jakiś dziwny router :]
    Agielos
    Level 23  
    Z naklejki nie wpisuje Adresu MAC .
    Na naklejce jest podany :
    S/N ST40................
    MAC 0021...............
    a pod tym jest znak dwie strzałki pół okragłe jedna do góry a druga na dół i ośmia cyfrowy numer , to ten numer własnie przepisałem , posuje ba jak zmienie w tym numerze chodzby jedna cyfre to wyskokuje od razu błąd klucza , wiec mysle że to jest własnie ten numer klucza.
    orzelpiotr
    Level 34  
    Zaloguj się na router 192.168.XXXXXX wejdź do zakładki Wireless Settings, będzie tam zapewne klucz WPA lub WEB.
    Agielos
    Level 23  
    Wpisałem ten klucz WPA2 i niestety to samo.

Dodano po 5 [minuty]:

wpisałem wszystkie klucze jakie sa podane w zakładce Wireless Settings , i bez zmian czyżby był uwalony ruter , a może zaamplikować mu wymiane oprogramowania . Juz nie mam pomysłów na niego.
    orzelpiotr
    Level 34  
    Wyrzuć całkowicie poprzedni profil w Intel Wireless.
    Spisz wszystkie ustawienia z zakładki Wireless Settings w Routerze
    Odłącz kabel LAN od laptopa
    Kliknij na znalezioną sieć w Intel W, wklej klucz sieciowy z zakładki routera. Musi chodzić - chyba, że bawiłeś się filtrem adresów mac w routerze (jeśli tak wyłącz go na chwile)
    Agielos
    Level 23  
    Z poziomu programu Intel PROSet for Intel PROWireless Network Connection nie chciało sie połączyć w żaden sposób , dopiero z poziomu windowsa weszło bez problemu , nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
    orzelpiotr
    Level 34  
    Żeby ci jeszcze bardziej zakręcić to powiem, że na laptopie żony mam odwrotnie nie działa przez Windows a przez PRoSeta idzie.
    Agielos
    Level 23  
    Wniosek nasuwa sie jeden , mianowicie taki że co niektóre nowe rutery maja jakieś dziwne bliżej nie określone zachcianki.
    Dziekuje bardzo koledze za pomoc i pozdrawiam.
    orzelpiotr
    Level 34  
    Ja obstawiam problem z system operacyjnym.
    winek0
    Level 12  
    Witam ja też się dołącze z problem jestem posiadaczem tego routera.Otóż po skonfigurowaniu go i połączeniu jest ok po chwili zaczyna mulic i niemożna wejść na żadna stronę działają tylko komunikatory typu skype,gg myslałem ze to wina kompa jednak nie zrobiłem format dalej to samo.Po podłaczeniu starego routera jest ok pentagrama.
    orzelpiotr
    Level 34  
    Może spróboj zaktualizoać oprogramowanie. Czasem HARD RESET też pomaga.
    arekbend
    Level 2  
    moze w poblizu sa inne sieci bezprzewodowe i zaklocaja sie wzajemnie, zmien kanal w swojej sieci bezprzewodowej...