Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Plus GLI BOSCH po nagrzaniu gaśnie i traci moc.

11 Mar 2009 13:05 2299 3
  • Poziom 9  
    Wszystko było oki doki aż stwierdziłem, że pasek rozrządu wymaga wymiany. Po wymianie samochód odpalił i jechał dobrze do czasu aż się nagrzał - wtedy kaplica. Nie ważne czy gaz czy bena to po nagrzaniu gaśnie, nierówno chodzi i nie ma mocy, trzeba poczekać aż ostygnie żeby dało się dalej jechać. Od razu pomyślałem, że mechanik przestawił rozrząd o jeden ząbek, ale on mówi, że to nie to bo wtedy samochód w ogóle by nie odpalił. Wymieniłem cewkę bo kiedyś miałem podobne problemy z motorowerem i wymiana cewki zawsze pomagała, ale w Poldku to nie zadziałało. Co jest z tym samochodem? Spinaczem go nie zdiagnozuję niestety bo to BOSCH.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Tak na odległość to trudno co kolwiek zdiagnozować to trzeba zobaczyć, ale ja miałem cos podobnego tracił moc jak złapał temperatury i silnik przerywał na wilnych obrotach o ile na benzynie jeszcze było w miarę to na gazie masakra a przyczyną było to że urwał mi się wężyk podciśnieniowy który wychodzi z wtrysku i jest podłączony do odmy. Ale przyczyn może być wiele - zawory świece przewody WN itd.
  • Poziom 21  
    Jeżeli przed wymianą paska rozrządu było o.k. to niech ci ustawi rozrząd tak jak ma być i nie czaruje że na przestawionym rozrządzie nie zapali.Wystarczy,że jest walnięty o jeden ząb odpalać będzie,ale nie będzie miał mocy i po nagrzaniu ;zdechnie;.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Ze wszystkimi mechanikami w okolicy jestem na "ty" przez tego poldka. W końcu udało się go naprawić a winnym okazał się być czujnik Halla (czujnik położenia wału korbowego). Nie wiem co dokładnie tam zostało zrobione, ale udało się go naprawic bez wymieniania na nowy. Zwracam też honor mechanikowi, który wymieniał pasek rozrządu – to był czysty przypadek, że czujnik zepsuł się akurat zaraz po tym.