Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odinstalowanie sterownika Jungo WinDriver

11 Mar 2009 13:31 5546 4
  • Poziom 9  
    1)Używałem do tej pory sterownika CYUSB.sys dostarczanego przez firmę cypress.
    2)Nie byłem zadowolony z osiągów transmisji USB wiec zainstalowałem sobie Jungo WinDriver i używałem sterownika tej firmy
    3)Odinstalowałem Jungo WinDriver ale sterownik pozostał.
    4)Jakiekolwiek próby zainstalowania starego sterownika kończą sie niepowodzeniem.
    Komunikat: Kretor nie może odnaleźć dla sprzętu bardziej odpowiedniego sterownika niz to które jest aktualnie zainstalowane.

Ktoś zna jakies metody siłowego kasowania takich sterowników ?
  • Poziom 26  
    Usuń sterownik w trybie awaryjnym. Najlepiej z 'dodaj usuń programy', jeżeli tam się dopisał. Jeżeli nie to z menedżera urządzeń.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Kretor nie może odnaleźć dla sprzętu bardziej odpowiedniego sterownika niz to które jest aktualnie zainstalowane.

Nie używaj kreatora tylko wskaż sterownik ręcznie. Miałem już do czynienia z Jungo. i szybkość transmisji przez CY7C68013A-56. Działał znakomicie na sterowniku wygenerowanym prze z WinDriver.
  • Poziom 9  
    Nie kreatorem to znaczy jak ? Menadżer urządzeń , aktualizuj sterownik itp. ? Tak jest to samo , czy odinstaluje sterownik w menadzer urzadzen i uruchomie kreator czy tez za pomocą aktualizacji sterownika nic nie che przebic JUNGO :(

Zauwazylem jeszcze jedno bo teraz moje urządzenie nie jest klasy USB ale klasy JUNGO, w menadżerze urządzeń pojawia sie w ogolę w innej gałęzi ;) Przestało być uradzeniem USB

Testowałem też DriverWizard od jungo i co prawda moge odinstalowywać plik inf , ale potem znowu to samo, przy instalacji sterownika cyusb.sys instaluje sie jungo

Znakomicie to znaczy jak szybko ? ;)
    Docelowo chce uzyskać 40.000.000 B/s (320.000.000 b/s)

Najdziwniejsze jest dla mnie to że nie mogę już wrócić do tego sterownika cyUSB.sys
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany, przeczytałem dokumentacje do WDK (windows drivers kit)

Robimy tak:
    1) (nie jest wymagane ale warto )
    -------
    REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

"DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES"="1"
    -------
    Trochę więcej widać w menadżerze sprzętu sprzętów

2) devcon.exe remove sterownik.inf "USB\VID_04B4&PID_8613"
    (jak mamy inny vid/pid to zmieniamy)

3) Kasujemy z windows/inf pliki dotyczace naszego sprzetu

Mamy wtedy czysto i już zadnych problemów z instalacją

Watek można zamknąć