Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja utorrent HSDPA PLAY

11 Mar 2009 13:45 6807 4
  • Poziom 13  
    Mój dostawca 2p2 to Utorrent internet PLAY prędkość do 1Mb.
    typ serwer PPP
    transporty TCP/IP
    adres IP serwera 0000
    adres IP klijeta 94,***,***,***
    tyle wyczytałem w połączeniach
    Uzyskuje obecnie do kilkunastu KB jak dużo ludzi udostępnia, próbowałem konfiguracji podawanych na 1mb innych dostawców z różnym skutkiem, porty przychodzące mam zablokowane (czasem pokazuje ze jest ok potem ze zablokowany port przychodzący, albo ze wszystko jest zablokowane a ciągnie 2-5 kB/s)
    Nie chodzi mi o ściąganie w granicach 300kB bo na moim łączu to niemożliwe i zdaje sobie z tego sprawę, chodzi mi o najlepsza konfiguracje dla PLAY'a.

I proszę mnie nie odsyłać na stronkę typu torrenty.org gdzie jest dział z konfiguracjami łaczy.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 18  
    Na żadnym GSM'owym lub UMTS'owym łączu nie wyciągniesz nawet połowy z zadeklarowanej prędkości... Po prostu "stabilność" tego typu łącza jest kiepska Tzn odbierasz to w pikach 1mb/0b/1md/0b i dlatego średnio daje Ci kilkanaście Kb
    Co do portów to nie wierz w stronkę utorrent - zależy czy np masz ustawione proxy, czy po drodze serwer nie korzysta z jakiegoś kompresora itp.
    Na łączu 7,2Mb w 3G wyciągnąłem max średnio 0,9Mb przy pliku ok 150MB...
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    [ czy np masz ustawione proxy, czy po drodze serwer nie korzysta z jakiegoś kompresora itp.

proxy nie mam na pewno, najbardziej denerwuje mnie to ze jak zmnienie opcje połączenia pobieram nawet do 10 kb a potem spada do 0.5 i tak zostaje
    Mam podłaczonych 17 seedow i 19 peerow
  • Poziom 18  
    Każda zmiana ustawienia powoduje reset połączeń i stąd spadek prędkości a dlatego nie przyspiesza, ze prawdopodobnie ktoś inny zajął sloty u uploaderów. Ze sa połączeni to nie znaczy ze masz przydzielony slot do pobierania...
    Co do ustawień...
    Jeśli jest to 1Mb/256kb ustaw tak:
    Download bez ograniczeń, upload 20kB Wersja utorrent nie późniejsza niż 1.6. ilość aktywnych torrentów max 2 Ilość slotów udostępniania max 3... możesz włączyć szyfrowanie nagłówków...
    Jeśli chodzi o test najlepiej zrób go na jakiejś dobrej stronie np Filelist...
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Mam utorrent 1.8.2 ustawienia które podałeś zastosowałem, w sumie miałem nie wiele sie różance, wzorowałem się na innych łączach 1Mbit.

Podziękował za rady i porady. Temat zamykam.