Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aria MS-2411 źle nagrywa jeden kanał

chemik143 11 Mar 2009 14:37 1617 4
  • #1 11 Mar 2009 14:37
    chemik143
    Poziom 12  

Witam

Posiadam odtwarzacz szpulowy wymieniony w temacie i mam z nim dziwny kłopot. Taśmy nagrane na innych magolach odtwarza bardzo ładnie ale kiedy chciałem nagrać coś sam to prawy kanał nagrywa w porządku, bardzo ładnie ale lewy jest nagrany sporo ciszej i pojawia się wiele szumów a dodatkowo dźwięk się pogłaśnia i ścisza okresowo co jakieś 2 sekundy. Dodam, że niedawno sytuacja była odwrotna - nagrywał lewy kanał dobrze a prawy źle. Kiedy wyczyściłem głowicę izopropanolem to wtedy waśnie sytuacja się zmieniła na obecną. Ktoś ma jakiś pomysł?

0 4
  • #2 11 Mar 2009 15:01
    ajpier
    Poziom 37  

Problem może tkwić w przełączniku zapis - odczyt.

0
  • #3 11 Mar 2009 15:29
    chemik143
    Poziom 12  

To byłaby fatalna sprawa. Oznaczało by wyciąganie tysiąca i jednej sprężyny. No trudno:/

0
  • #4 11 Mar 2009 16:19
    md
    Poziom 39  

chemik143 napisał:
    ........ dźwięk się pogłaśnia i ścisza okresowo co jakieś 2 sekundy. Dodam, że niedawno sytuacja była odwrotna - nagrywał lewy kanał dobrze a prawy źle. Kiedy wyczyściłem głowicę izopropanolem to wtedy waśnie sytuacja się zmieniła na obecną.?

Okresowe ściszanie (zmiana poziomu nagrywania) może nie być związana z przełącznikiem, a z prowadzeniem taśmy. Może to być źle wyregulowany naciąg taśmy, zużyty filc dociskający taśmę do głowicy itp.
    Czyściłeś też głowicę kasującą?

0
  • #5 11 Mar 2009 16:29
    chemik143
    Poziom 12  

Wyczyściłem wszystkie elementy gdzie taśma sunie. Faktycznie, filc dociskający jest płaski, twardy i do tego brudny. wymienię go i napiszę czy pomogło coś.

0