Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

!!! Magnetowid - Proszę o POMOC

18 Kwi 2004 16:41 1239 6
 • Poziom 10  
  Mam magnetowid (SHARP VC-A103).
  Mam go dość długo ale używany był rzadko.
  Najpierw podczas oglądania filmu w połowie kasety zaczynało stawać tak jakby ktoś włanczał pauzę na 2 sek i pochodziło chwilkę i znowu stawało, nadodatek nie chciało cofać i przewijać na podglądzie.
  Wziołem się za naprawę.
  Wymieniłem wszystkie paski i zmieniłem sprzęgło.
  Włonczyłem kasetę i zniknęly problemu z przewijaniem i startowaniem, ale doszło do połowy (kaseta przeważnie 180 min) to jak minęło 90 min zaczęło się zatrzymywać, i kupiłem mniejsze kasety i tak z 2 miesiące oglądałem.
  Kupiłem nową kasetę 180 min i jak doszło do ok 40 min i zaczęło tak stawać coraz częściej i STANĘŁO CAŁKIEM.
  Teraz nie można ani przecofać kasety ani włonczyć. Sparawdzałem to nie działa silnik. Ale czy oby napewno silnik??? W środku wygląda jak nowy, może wystarczy jakiś opornik wymienić albo coś innego, bo silnik mi się wydaje że nie może poprostu się zatrzymać i nie ruszyć, może coś co podaje prąd wysiadło i tak przeskakiwał owcześniej i się "to coś" spaliło.

  Za wszystkie porady i wskazówki z góry dziękuję :)
 • Poziom 26  
  Obawiam sie ,że zaciera sie silnik capstan (panewki). Albo do wymiany panewki albo capstan.
 • Poziom 34  
  Cześć.
  A może wymieniając paski Przestawiłeś mechanikę? Albo mechaswich do czyszczenia bądź wymiany?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 24  
  Masz trzy prawdopodobne uszkodzenia napisz jak dalece jestes zaawansowany elektronicznie i mechanicznie,a sproboje Ci cos doradzic.Dla rozgrzewki wyczysc delikatnie oba hamulce z czarnego nalotu.Powtarzam delikatnie zeby cos z nich jeszcze zostalo.
 • Poziom 26  
  Użytkując dalej sprzęt z widocznymi wadami prawdopodobnie wykończyłeś silnik Capstan. Wcześniej pomogłaby wymiana panewek a teraz masz prawdopodobnie dodatkowo uszkodzony driver na silniku ( lub elementy w układzie jego zasilania).
 • Poziom 10  
  Wymiana pasków nic nie zmieniła.
  Nadal się zatrzymywało.
  Napewno zaawansowanym elektronikiem nie jestem, nawet nowicjuszem nie jestem, ale już kilka urządzeń naprawiłem tkj. Wieża - zmieniłem 3 oporniki i układ scalony, Oragany - także układ scalony i kilka oprników.

  Czy można jeszcze coś zrobić bo wymiana tego silnika będzie dość droga zapewne razem z tą elektroniką. Może wystarczy coś przeczyścić albo wymienić, może się nie "zatarł" do końca,

  Za pomoc z góry dziękuję :)
 • Poziom 23  
  Sprawdź czy na płytce silnika capstan nie rozlał sie elektrolit z kondesatora, który czesto przerywa ścieżkę podającą zasilanie. Poza tym w tym modelu przy okazji wymiany pasków należałoby przeczyścić przełącznik rodzaju pracy. Zatrzymywanie sie w trakcie pracy może świadczyć o zatarciu tak jak pisał marioer.