Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o analizę loga Combofix

Newelco 11 Mar 2009 16:05 1156 7
  • #1 11 Mar 2009 16:05
    Newelco
    Poziom 20  

Witam
    Z czystej ciekawości uruchomiłem ten program ,ażeby upewnić się czy wszystko jest ok.
    Program się uruchomił , informował co robi i po restarcie utworzył plik .txt
    Tyle że po owym restarcie :
    Zamiast uruchomić system włącza się opcja samsung recovery i domaga się przywrócenia bądź wgrania kopii zapasowej,po ominięciu i uruchomieniu systemu , Windows informuje że brak jest sterowników wyjściowego urządzenia audio . Dlaczego tak się stało?

Notebook Samsung NP-SA11 FS01PL
    Windows Vista

0 7
  • #2 11 Mar 2009 18:48
    Kolobos
    Spec od komputerów

Dlatego, ze Combofix usunal: c:\windows\msetup

0
  • #3 11 Mar 2009 19:04
    Newelco
    Poziom 20  

Nie no , wielkie dzięki teraz to już wszystko wiem :)

a tak naprawdę to możesz czemu tak się stało ??
    Ściągnąłem aktualizację sterowników do audio , wszystko gra
    Tylko dlaczego ten program to zrobił skoro - wg mnie wcześniej wszystko było ok?

0
  • #4 11 Mar 2009 19:17
    Kolobos
    Spec od komputerów

Poniewaz autor programu uznal, ze nalezy usunac program PlayCamera.

System nie byl ok ani przed ani po uzyciu.

Uzyj Flash Disinfector.

Wklej do notatnika:
    REGEDIT4

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{1dca531d-fbf0-11dd-bef8-001fe2ef3d0e}]

Zapisz jako fix.reg i uruchom. Nastepnie zablokuj dostep do klucza mountpoints2.

Do tego w hijackthis usun:
    Start Page = hxxp://mystart.incredimail.com/ (lub zmien w opcjach internetowych IE).

Oraz w c:\users\Ania & Piotr\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\9qdcceiu.default\prefs.js odszukaj: keyword.URL i zmien z hxxp://mystart.incredimail.com/?loc=ff_address_bar&search= na http://www.google.com/search?ie=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=

Nie wspominajac juz o pirackiej wersji nortona..

0
  • #5 11 Mar 2009 19:59
    Newelco
    Poziom 20  

zrobiłem co przykazane, chyba dobrze,jeśli chodzi o blokadę tego mountpoints2 ?
    oto logi "po"
    co dalej? czy coś nie schrzaniłem?
    co w sumie jest -było nie tak że potrzeba tylu operacji?

A i po kolejnym uruchomieniu systemu-po użyciu combo - znów brak sterowników audio - dlaczego to coś usilnie pozbawia mnie głosu?? przeciez to oryginalne sterowniki samsunga?

0
  • #6 11 Mar 2009 20:16
    Kolobos
    Spec od komputerów

Miales zablokowac klucze w HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2 reszta wyglada ok.

0
  • #7 11 Mar 2009 21:05
    Newelco
    Poziom 20  

a jednak namieszałem :)
    jak mogę przywrócić uprawnienia na tamto ? cały czas pokazuje odmowę dostępu.Czy aby przez to nic się nie wykrzaczy?

0
  • #8 11 Mar 2009 22:19
    Kolobos
    Spec od komputerów

Tak samo jak zablokowales. Nic zlego sie jednak nie stanie jezeli zostawisz to zablokowane.

0